Kowal pokonał Tokanjana

Adrian Kowal pozuje w Kielcach do zdjęcia z trenerem Andrzejem Głąbem i Krzysztofem Sugierem, prezesem LOZB

Adrian Kowal, pięściarz Olimpu Lublin, jednogłośnie wygrał walkę w kategorii do 60 kg z Karenem Tonakanjanem, podczas spotkania bokserskiego Polska – Armenia, które w piątkowy wieczór odbyło się w Kielcach. Biało-czerwoni pokonali rywali 14:6.

Tuż po zakończeniu meczu Karol Chabros, trener reprezentacji Polski, podał skład na tegoroczne mistrzostwa Europy. W gronie zawodników, którzy od 14 do 25 czerwca będą walczyć w ukraińskim Charkowie znalazł się także podopieczny trenera Andrzeja Głąba.
Kowal, chociaż w marcowych mistrzostwach kraju zdobył brązowy medal, dzięki znakomitemu występowi w Memoriale Feliksa Papy Stamma, a także potyczce z Ormianami zdołał wywalczyć miejsce w reprezentacji Polski.