Kowal, Soczyński i Kulik nie zawiedli

Werdykt walki w kategorii do 91 kg: Michał Soczyński z Paco pokonał Genckana Yagmura

Świetnie w sobotnim meczu towarzyskim w Kielcach reprezentacji Polski z Turcją, rozgrywanego w ramach „Światowej konfrontacja boksu olimpijskiego”, spisali się pięściarze klubów z Lublina. Adrian Kowal z Olimpu oraz Michał Soczyński i Adam Kulik z Paco pewnie wygrywali pojedynki, w dużym stopniu przyczyniając się do końcowego, efektownego (22:0!) zwycięstwa biało-czerwonych.

Zarówno Kowal, który do walki przystępował nieco podziębiony jak i Soczyński kończyli pojedynki przed czasem. W obu przypadkach nasi pięściarze nie dali rywalom żadnych szans, od początku zasypując ich gradem ciosów. Obaj przeciwnicy zostali poddani przez trenerów po zakończeniu drugiej rundy!

Z dobrej strony zaprezentował się też Adam Kulik, trzeci z naszych reprezentantów, wygrywając pojedynek z Canberkiem Ertanem na punkty.

– Jeszcze dwa lata temu był to zwykły osiłek bez techniki i kondycji. Rok temu był to osiłek bez techniki, ale już z lepszym zdrowiem. W tym roku Adam zrobił spory przeskok w górę, co dało mu srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. I z tygodnia na tydzień robi kolejne postępy. Nadal wykorzystuje potworną siłę i warunki fizyczne, ale zaczyna przy tym również mądrze boksować, rozkładać siły i szukać wolnego miejsca w gardzie rywala – Łukasz Furman z portalu pięściarskiego bokser.org komentuje postawę Adama Kulika. MAG

ŚwiatowA konfrontacja boksu olimpijskiego

Polska – Turcja 22:0

49 kg: Jakub Słomiński – Ramazan Ozbuganli – zwycięstwo Słomińskiego przez poddanie rywala w 2. rundzie * 52 kg: Maciej Jóźwik – Serdar Abay 2:1 * 56 kg: Jarosław Iwanow – Selcuk Eker 3:0 * 60 kg: Adrian Kowal – Ahmet Cikot – zwycięstwo Kowala przez poddanie rywala w 3. rundzie * 64 kg: Damian Durkacz – Volkan Gokcek 3:0 * 69 kg: Filip Wąchała – Adem Furkan Avci 3:0 * 75 kg: Bartosz Gołębiewski – Onder Sipal wygrana Gołębiewskiego przez nokaut (KO) w 2. rundzie, Daniel Adamiec – Utku Erdogan 3:0 * 81 kg: Mateusz Goiński – Mustafa Ali Cavdar 3:0 * 91 kg: Michał Soczyński – Genckan Yagmur – zwycięstwo Soczyńskiego przez poddanie rywala w 3. rundzie * +91 kg: Adam Kulik – Canberk Ertan 3:0