Krasnostawianin wicemistrzem świata!

Emil Bednarczyk z LMKS Krasnystaw został akademickim wicemistrzem świata w zapasach! Zawody odbyły się pod koniec października w Turcji, w miejscowości Corum.

Już pierwszy dzień trwających prawie cały tydzień zmagań zapaśników stylu wolnego, okazał się szczęśliwy dla LMKS Krasnystaw. We wtorek, 25 października, po czterech stoczonych w kat. do 74 kg pojedynkach, na szyi Emila Bednarczyka zawisł srebrny medal, tym samym zdobył on tytuł akademickiego wicemistrza świata! Pierwszą walkę krasnostawianin wygrał 11:2 z reprezentantem Węgier, kolejną 10:0 z zawodnikiem z Niemiec, a trzecią aż 11:0 z reprezentantem Rosji. Dopiero w finale znalazł się zapaśnik silniejszy od Bednarczyka, a okazał się nim Irańczyk. Przypomnijmy, że Emil zdobył w tym roku tytuł młodzieżowego mistrza Polski w stylu wolnym, brązowe medale na młodzieżowych mistrzostwach Polski w stylu klasycznym, mistrzostwach Polski seniorów oraz akademickich mistrzostwach Polski.
W Turcji Polskę reprezentował też drugi zawodnik LMKS Krasnystaw Mateusz Pisarski. Aktualny młodzieżowy mistrz Polski w stylu wolnym oraz brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w akademickich mistrzostwach świata zajął 10 miejsce. (kg)