Krasnostawski strażak z rekordem Europy!

Rafał Bereza z krasnostawskiej straży pożarnej podczas kolejnych zawodów strażaków-siłaczy ustanowił nowy rekord Europy w formule FCC!

W dniach 2-4 września w Strasburgu we Francji odbyły się czwarte zawody Firefighter Combat Challenge oraz szóste mistrzostwa Europy w formule FCC. W zawodach tych wystartował reprezentant KP PSP w Krasnymstawie – mł. asp. Rafał Bereza. W startach indywidualnych w zawodach FCC Strasburg w kategorii open Bereza zajął drugie miejsce z czasem 1.25.41, tracąc do zwycięzcy 0,63 sekundy. Starty te były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy, które odbyły się następnego dnia. – 4 września przyniósł dużo emocji – cieszy się Dariusz Pylak, komendant krasnostawskiej straży pożarnej. – Nasz reprezentant startując w ostatniej parze z reprezentantem Litwy Laurinasem Urbanoviciusem, mistrzem Europy z 2015 r., dokonał rzeczy niemożliwych. Zwyciężył w mistrzostwach z czasem 1.17.58, co jest nowym rekordem Europy i czasem, który tylko o 0,75 sekundy jest gorszy od aktualnego rekordu świata!
Dodatkowo Rafał Bereza wraz z Krzysztofem Krawczykiem oraz Radosławem Komorkiem zwyciężyli w kategorii drużynowej, jako reprezentacja Polski z czasem o 1,38 sekundy lepszym niż dotychczasowy rekord świata! W zawodach brało udział 288 zawodników z 10 krajów Europy w tym 45 sztafet. (kg)