Krawczyk trzecia w Plebiscycie

Od lewej - Katarzyna Krawczyk, Mieczysław Czwaliński - wiceprezes Cementu Gryf i Dariusz Kucharski - trener chełmskich zapaśniczek

W Lublinie podczas uroczystej 11. Wojewódzkiej Gali Mistrzów Sportu zostały ogłoszone wyniki 55. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca 2016 roku. W wyróżnionej „dziesiątce” na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Krawczyk, zapaśniczka Cementu Gryf Chełm.
Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodników i trenerów, którzy w oczach kibiców i kapituły plebiscytu zyskali największe uznanie w minionym roku wręczał m.in. reprezentujący Ministerstwo Sportu i Turystki wiceminister Jarosław Stawiarski. Na finałowej gali można było spotkać wielu znanych ze światowych i polskich aren sportowców, ale też liczne grono laureatów plebiscytu z lat poprzednich. Wszyscy sportowe stroje zamienili na balowe suknie i szykowne garnitury, a oprawa artystyczna, sceneria hali i rozdanie nagród przypominało coroczny ogólnopolski plebiscyt Przeglądu Sportowego organizowany w Warszawie.
Jedynym wyróżnionym klubem z Chełma w lubelskim plebiscycie był Cement-Gryf, który pośród wszystkich dyscyplin sportu naszego województwa zajął wysokie trzecie miejsce w systemie sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Wyróżnienie dla klubu odebrał wiceprezes Mieczysław Czwaliński. W gronie 10-ciu najlepszych i najpopularniejszych sportowców naszego województwa trzecie miejsce zajęła najbardziej utytułowana chełmska zapaśniczka, olimpijka z Rio de Janeiro Katarzyna Krawczyk. Najpopularniejszym i najlepszym zawodnikiem 55. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego został reprezentant Polski w piłce ręcznej, również uczestnik Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro Przemysław Krajewski z KS Azoty Puławy. Drugie miejsce zajął reprezentujący nasz kraj na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii w piłce plażowej duet Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Jak widać po wynikach czytelnicy Kuriera Lubelskiego i kapituła plebiscytu przy wyborze najlepszych i najpopularniejszych sportowców naszego województwa za podstawowe kryterium uznali reprezentowanie naszego kraju w letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro. Potwierdzeniem tego jest zajęcie czwartej lokaty, także przez reprezentanta naszego kraju na ostatnie Igrzyska, Pawła Fajdka z KS Agros Zamość, który z Brazylii wrócił na tarczy.(s)