Kredyt na zakup nieruchomości z licytacji komorniczej

Chcąc mądrze zainwestować swoje środki i je pomnożyć, warto zawsze pomyśleć o zakupie nieruchomości. Każdy ekspert potwierdzi bowiem, że znacznie korzystniej jest pieniądze inwestować długoterminowo, niż trzymać je na rachunku bankowym lub lokacie. Szczególną formą inwestycji, dość popularną ostatnią jest zakup nieruchomości pochodzących z licytacji komorniczych. Niekiedy można bowiem trafić na prawdziwą okazję. Dłużnikami bywają nawet stosunkowo majętne osoby i zdarza się, że licytowane nieruchomości są gotowe do zamieszkania lub wynajęcia.

Jak załatwia się kredyt na zakup nieruchomości z licytacji?

Obwieszczenia o licytacjach komorniczych są jawne i każdy może wziąć w takiej licytacji udział. W jaki sposób należy załatwić formalności związane z kredytem?

  • Pierwszym krokiem jest zawsze wizyta u doradcy kredytowego, który powinien ocenić zdolność kredytową i wskazać, ile ona wynosi.
  • Następnie, można wybrać odpowiednią nieruchomość. Warto zapoznać się z jej stanem, jeżeli komornik to umożliwi. Nie zawsze jednak istnieje taka opcja.
  • Kolejnym krokiem powinna być już wizyta w wybranym banku i sprawdzenie dostępnej dla nas oferty. Bank powinien również udzielić promesy, którą okazuje się wpłacając wadium. Wadium wynosi zwykle 10% wartości kwoty, od której rozpoczyna się licytacja.
  • Po wygraniu licytacji komorniczej, można już przystąpić do jej przybicia i rozpoczęcia wszystkich formalności.

Zwykle banki udzielające kredytów na zakup takich nieruchomości bardzo dokładnie weryfikują klientów oraz ich zdolność do spłaty zobowiązania. Większość banków wymaga również wpłaty własnej, która wynosi minimum 10% wartości nieruchomości. Każdy z nich ma jednak inną ofertę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.banksecrets.eu/da/, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie z funkcjonujących na rynku banków udzielają takich zobowiązań na zakup nieruchomości podlegających licytacjom komorniczym. Ich oferty mogą się od siebie znacznie różnić, dlatego warto sprawdzić to przed udzieleniem promesy.

Więcej: https://dziennikzachodni.pl/pozyczka-czy-kredyt-co-jest-lepszym-rozwiazaniem/ar/13929204

Artykuł sponsorowany

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here