Kredyt samochodowy na używane auto z salonu

Tylko niektórzy Polacy decydują się na zakupienie nowego samochodu, a w większości przypadków wybieramy auto z drugiej ręki. Niestety, każdy, kto kiedykolwiek szukał używanego samochodu, na pewno wie, że ryzyko przy zakupie jest spore – sprzedawca nie zawsze rzetelnie opisuje przedmiot transakcji. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które może wyeliminować to niebezpieczeństwo – kupno używanego auta z salonu. Teraz można zrobić to także na kredyt!

Samochody używane oferowane przez salony dealerskie to przeważnie auta, które są sprzedawane lub zostawiane są przez klientów w ramach leasingu lub też wymiany na nowsze modele. To zwykle auta kilkuletnie, nadal w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, ponadto po przeglądach i poddane ewentualnym naprawom i wymianie materiałów eksploatacyjnych. Są to głównie auta pochodzące z polskiego obrotu, z kompletem dokumentów, dokładnie opisane, z gwarancją i czekające na jazdę próbną, dlatego nie bez powodu cieszą się one dzisiaj dużym zainteresowaniem kupujących, którym zależy na wygodzie i bezpieczeństwie transakcji. Oczywiście, są także minusy, ponieważ za auto trzeba będzie zapłacić więcej niż w komisie czy od sprzedawcy prywatnego, ale można za to kupić je na kredyt bezpośrednio u dealera.

Dla kogo auto używane na kredyt?

Podobnie jak w przypadku innych samochodów używanych, także w tym potrzebne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej potwierdzonej właściwymi dokumentami zależnie od źródła zarobków. Okres kredytowania wynosi zwykle od 6 do 60 miesięcy, natomiast maksymalna kwota kredytowania wynosi zazwyczaj 80-90% wartości pojazdu w zależności od jego rocznika. Na klientów czeka też często wiele dodatkowych bonusów, na przykład tańsze ubezpieczenie, obniżone oprocentowanie. Decyzja o przyznaniu kredytu zwykle wydawana jest tego samego dnia.

Zatem jeżeli interesuje cię nowy Ford Focus lub nowe mondeo ale nie możesz pozwolić sobie na niego finansowo, pomyśl o tańszym rozwiązaniu – zakupie na kredyt auta używanego z salonu. W ten sposób nie narażasz się na ryzyko kupna pojazdu uszkodzonego i po wypadkach, a przy tym nie musisz wykładać przeznaczać na zakup całej sumy. To się opłaca!

Reklama