Król Artur i księżniczka Julia

W klasyfikacji drużynowej Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie w sezonie 2018/19 pierwsze miejsce zajęła ekipa Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST. Na drugim stopniu podium uplasowali się zawodnicy lubelskibiegacz.pl TEAM, a na trzecim drugi zespół CM ORTO-OPTYMIST

W auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji odbyła się uroczyste podsumowanie sezonu 2018/2019 Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Julia Pleskaczyńska, wśród mężczyzn już po raz piąty z rzędu pierwsze miejsce zajął Artur Kern.

W sześćdziesięciu biegach ogólnopolskiego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden w sezonie 2018/2019 wystartowało łącznie blisko 10 000 biegaczy i 3 800 dzieci.

W sześciu biegach nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie wzięło udział łącznie 1730 dorosłych oraz 421 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 288 zawodników biegu głównego i 70 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 337 zawodników, z czego 273 dorosłych. I to właśnie dla tych ostatnich – najwytrwalszych biegaczy zorganizowana została wczorajsza gala.

Każda z osób, która pobiegła co najmniej w czterech biegach, otrzymała pamiątkowy medal, a najszybsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych – zostali nagrodzeni. Wśród kobiet wygrała Julia Pleskaczyńska (Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST) przed Magdaleną Sekułą (AZS UMCS), Natalią Zych (lubelskibiegacz.pl TEAM), Magdaleną Zych i Patrycją Gruszkowską (obie ORTO-OPTYMIST).

Wśród mężczyzn już o raz piąty z rzędu najlepszy okazał się Artur Kern (Perfect Runner)! Drugi był Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl TEAM), a kolejne miejsca zajęli: trzecie Cezary Bednarz (Stay Insane), czwarte Michał Piróg i piąte Michał Orzeł.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła ekipa Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST, drugie – lubelskibiegacz.pl TEAM, a trzecie – drugi zespół CM ORTO-OPTYMIST.
KB

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

K 16: Natalia Zych (lubelskibiegacz.pl Team) * K 20: Julia Pleskaczyńska (Centrum Medyczne Orto-Optymist) * K 30: Katarzyna Falkowicz (Stay Insane) * K 40: Joanna Andrzejewska (lubelskibiegacz.pl Team) * K 50: Małgorzata Grzenia (Orto-Optymist) * K 60: Joanna Wierchoła (Lublin)

M 16: Dariusz Samarczenko (Orto-Optymist) * M 20: Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl Team) * M 30: Artur Kern (Perfect Runner) * M 40: Mariusz Łobaczuk (Chełm Biega) * M 50: Piotr Gawda (CM Orto-Optymist) * M 60: Wojciech Wenerski (Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe)

Letnie tournée City Trail rozpocznie się 15 lipca w Lublinie

2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – wszystkie na dystansie 5 km, a dodatkowo biegi dla dzieci i młodzieży. Rejestracja do letniego tournée City Trail już trwa! Pierwszy bieg odbędzie się 15 lipca w Lublinie!

Na mecie każdego z biegów na uczestników czekać będą medale, a w bufecie izotonik, słodka przekąska i soczyste arbuzy!

Najszybsi zawodnicy zostaną oczywiście nagrodzeni, a dekoracje będą odbywać się bezpośrednio po zawodach.

Uwaga – nagrodę specjalną otrzyma osoba, która ukończy wszystkie 10 biegów!

CITY TRAIL onTour organizowany będzie w dni powszednie – od poniedziałku do piątku. Start biegu głównego o godz. 19:00, biegi dzieci – od 17:30.