Król z brązem w Niemczech

Walcząca w reprezentacji Polski zapaśniczka Cementu Gryf Chełm Anna Król zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanego w Berlinie Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego.

Na niemieckich matach wystartowało 11 zagranicznych ekip. Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa  już w pierwszym starciu wylosowała tegoroczną wicemistrzynię Europy reprezentującą Niemcy, ulegając jej 0:8. W drugim pojedynku przez tzw. przewagę punktową Król pokonała zawodniczkę z Rumunii 10:0. Drugie zwycięstwo po wyczerpującej walce reprezentantka Chełma odniosła nad Ukrainką, wygrywając 6:2. W ostatnim pojedynku do brązowego medalu spotkała się z reprezentantką Szwecji, pokonując ją na punkty 8:2. Anna Król zapasy uprawia od 7 lat. Jest uczennicą IV klasy Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Jej największym sukcesem w dotychczasowej przygodzie z zapasami jest zajęcie piątego miejsca w mistrzostwach świata kadetek (15-17 lat). W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorek wywalczyła srebrny medal, ulegając brązowej medalistce mistrzostw Europy.(red)