Krwiodawcy poszukiwani

Przedstawiciele środowisk krwiodawców i służby medyczne dalej apelują o oddawanie krwi. Najbliższe akcje w Świdniku odbędą się już w tym tygodniu, w środę i w piątek.
W najbliższą środę (7 września) autobus do poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkuje na placu przed świdnickim kinem „Lot”. Medycy będą czekać w tym miejscu na wszystkich chętnych od 8.15 do 13.00. Z kolei organizatorem piątkowej akcji (9 września) jest Klub HDK-PCK im Bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik, dlatego będzie ona zorganizowana w zakładowym punkcie medycznym.
– Jesteśmy w trudnym okresie, gdyż brakuje krwi do przeprowadzania zabiegów operacyjnych ratujących życie. Na takie zabiegi oczekują również pracownicy naszego zakładu i mieszkańcy miasta. Dzięki nam mogą być pewni, że ich życie może być uratowane – mówi Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik.
Przedstawiciele środowisk krwiodawców zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w akcji. – I ty możesz uratować zagrożone życie, oddając swoją krew – zachęca Andrzej Słotwiński.
Krew będą mogli oddać wszyscy, nie tylko pracownicy PZL. Medycy będą czekali na chętnych od 8.00 do 12.00. Każdy zgłaszający się spoza zakładu powinien przyjść na początku do biura przepustek w PZL, skąd zostanie pokierowany dalej. Natomiast wszystkie osoby, które będą chciały oddać krew zarówno w środę, jak i w piątek muszą mieć ukończone 18 lat i przynieść ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. (kal)