Kto oferuje najlepsze karty kredytowe na rynku?

Chcesz mieć stały dostęp do dodatkowej gotówki, dlatego rozważasz skorzystanie z karty kredytowej. To krok w dobrą stronę – szczególnie, jeśli zależy ci na większej elastyczności w porównaniu z kredytem gotówkowym. Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z przypadkowej oferty, sprawdź gdzie masz szansę uzyskać produkt wpisujący się w twoje oczekiwania.

Chociaż to kredyty gotówkowe cieszą się znacznie większą popularnością, karty kredytowe wydają się być korzystniejszą alternatywą. I nie chodzi tutaj wyłącznie o swobodny dostęp do środków, ale przede wszystkim niższe koszty. Warto bowiem pamiętać, że z karty kredytowej można korzystać bez opłat – o ile zobowiązanie zostanie spłacone w całości w okresie bezodsetkowym.

Najlepsze karty kredytowe online – czym się charakteryzują?

Karty kredytowe, mimo że działają na identycznej zasadzie, różnią się wieloma szczegółami. I to właśnie one decydują o przewadze jednego produktu nad pozostałymi.

Jeśli interesują cię najlepsze karty kredytowe online, zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje nie tylko o odsetkach, ale i kosztach pozaodsetkowych; im niższa wartość, tym tańsze może okazać się korzystanie z karty kredytowej;
  • okres bezodsetkowy – im dłuższym, tym więcej czasu masz na spłatę zaciągniętego zobowiązania bez żadnych opłat; najlepsze karty kredytowe oferują tzw. grace period wynoszący nawet 56 dni;
  • prowizje za transakcje walutowe – jeśli kartą kredytową płacisz za granicą, musisz liczyć się z prowizją; im niższa, tym lepiej.

Warto także wziąć pod uwagę dodatkowe udogodnienia, np. zwroty za zakupy, premie, vouchery.

Gdzie szukać atrakcyjnych kart kredytowych?

Czy wiesz, że wcale nie trzeba samodzielnie zbierać informacji o produktach oferowanych przez konkretne banki? Możesz skorzystać ze specjalnych serwisów porównywarkowych, które zamieszczają aktualne dane na temat kart kredytowych. Często udostępniają różnego rodzaju rankingi, na podstawie których można przeanalizować oferty i wybrać tę najkorzystniejszą.

Jak wynika z danych, karty kredytowe dostępne na atrakcyjnych warunkach proponują m.in. takie banki jak:

  • Citi Handlowy (Karta Citi Simplicity) – RRSO wynosi 25,06%, okres bezodsetkowy trwa 56 dni, istnieje możliwość uzyskania premii nawet do 600 zł;
  • Santander Consumer Bank (Karta Komfort Plus) – RRSO wynosi 26,92%, okres bezodsetkowy trwa 54 dni istnieje możliwość uzyskania zwrotu za zakupy w wysokości nawet 300 zł;
  • BNP Paribas (Karta Mastercard Standard) – RRSO wynosi 25,75%, okres bezodsetkowy trwa 56 dni, istnieje możliwość uzyskania specjalnych kodów zniżkowych o wartości 400 zł.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić oferty przygotowane przez inne banki. Być może – z jakichś powodów – to właśnie one lepiej wpiszą się w twoje oczekiwania.

Pamiętaj! Aby korzystanie z dodatkowego zastrzyku gotówki nie wiązało się z dodatkowymi kosztami, warto dowiedzieć się, jak działa karta kredytowa. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy posługiwać się tym produktem i w jakim okresie należy spłacić zobowiązanie.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here