Ktoś tu zapomniał o tym, kto zdobył mistrzowski tytuł?

Joanna Szarawaga została Obrotową Sezonu. Niestety, najlepsza szczypiornistka zespołu mistrzyń Polski nie zasłużyła zdaniem innych zawodniczek i trenerów na tytuł MVP Sezonu

Znamy zwyciężczynie historycznych, pierwszych Gladiatorów, nagród PGNiG Superligi Kobiet. Szczypiornistki MKS Perła Lublin, chociaż po raz 22. w historii zdobyły mistrzowski tytuł, cieszyć mogą się z zaledwie jednego indywidualnego wyróżnienia. Najlepszą Obrotową Sezonu została wybrana Joanna Szarawaga, która była nominowana również do nagrody dla najlepszej zawodniczki ligi.


Dziwić może tylko jedna nagroda dla MKS Perła, podczas gdy aż pięć przypadło brązowym medalistkom z KPR-u Gminy Kobierzyce. O wyróżnieniach w 9 kategoriach decydowały same zawodniczki i sztab szkoleniowy klubów PGNiG Superligi Kobiet, a te, jak widać, w większości nie za bardzo przepadają za najlepszą od lat drużyną w kraju.

Wyjątkową kategorią Gladiatorów 2020 był Wybór Sezonu , w której nominowane były szczypiornistki, które najczęściej zdobywał tytuł Zawodniczki Serii (tutaj zabrakło przedstawicielki MKS Perła), a o zwycięstwie zdecydowali sami kibice.

Joanna Szarawaga w głosowaniu zawodniczek zdobyła w kategorii Obrotowa Sezonu aż 102 z 160 głosów.

Najwięcej, bo aż 5, nagród, przypadło brązowym medalistkom tego sezonu, drużynie KPR Gminy Kobierzyce. To wśród nich jest Zawodniczka Sezonu, Trener Sezonu, Boczna Rozgrywająca Sezonu, Królowa Strzelczyń i Odkrycie Sezonu. BAS