Kulturalnie pod gwiazdami

Za nami pierwsza w Świdniku Noc Kultury i z pewnością nie ostatnia, bo mieszkańcom – co mimo pogody pokazała frekwencja – brakowało takiego wydarzenia.


Sobotnia noc upłynęła świdniczanom nad wyraz kulturalnie. Wszystko rozpoczęło się jeszcze za dnia paradą, która przeszła ulicami miasta. Udział w niej wzięli kuglarze, akrobaci, szczudlarze, tancerze, bębniarze i inni artyści, a poprowadziła ją Helicopter Brass Orchestra. Parada wyruszyła sprzed Centrum Kultury i przeszła obok muszli koncertowej, Galerii Venus oraz skate parku. To w tych czterech lokalizacjach czekały na mieszkańców wszystkie późniejsze atrakcje, m.in. taniec na szarfie, pokaz fire show, zajęcia z muzyką etniczną i akrobatyczno-cyrkowe, spotkanie z teatrem marionetkowym czy nocne zwiedzanie Strefy Historii.

Organizacja Nocy Kultury to jeden z pomysłów zgłoszonych do ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Propozycja przypadła do gustu mieszkańcom miasta, bo projekt znalazł się wysoko na liście i zdobył dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here