Kumple wygrali XIV Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Wojska Polskiego

Uczestnicy turnieju (od lewej) zespoły FC Kumple, Omega Felin i Spiżarnia

Po raz 14. Ognisko TKKF Omega wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 52 na Felinie zorganizowało turniej piłki nożnej z okazji Święta Wojska Polskiego. Spośród trzech startujących w zawodach drużyn najlepszą okazała się ekipa FC Kumple w składzie między innymi z Pawłem Bugałą, znakomitym przed laty zawodnikiem Górnika Łęczna i Motoru Lublin.


– I pomyśleć, że to już 14. turniej. Przypomina mi się taka fajna historia z organizacją pierwszej imprezy. Chciałem do jej organizacji wciągnąć nasz lubelski garnizon, ale 15 sierpnia to chyba była jeszcze wtedy za „świeża” data Święta Wojska Polskiego. Przypomnę, że kiedyś dniem obchodów był 12 października – w rocznicę walki pod Lenino. Dowódca garnizonu Lublin niestety odmówił współorganizacji turnieju – wspomina Zbigniew Furman, prezes Ogniska Omega, pomysłodawca i organizator turnieju.

Pierwsze zawody przed czternastoma laty odbyły się w Pliszczynie i zakończyły się zwycięstwem miejscowych Czarnych, którzy w finale pokonali Vrotcovię Lublin 3:2. Trzecie miejsce po serii rzutów karnych przypadło drużynie Zgromadzenia Księży Sercanów.

Od kilku lat piłkarze-amatorzy z okazji Święta Wojska Polskiego spotykają się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie. W tegorocznym turnieju udział wzięły trzy zespoły: Spiżarnia, Omega Felin i FC Kumple. Grano systemem każdy z każdy.

Pierwsze miejsce po wygranych 8:1 i 7:2 ze Spiżarnią oraz 4:1 z i porażce 4:6 z Omegą zajęli FC Kumple. Aż 13 goli dla najlepszej drużyny zdobył Piotr Ślepowroński Junior, król strzelców imprezy. Pozostałe dwa wyróżnienia indywidualne przypadły Mirosławowi Budzyńskiemu ze Spiżarni (najlepszy zawodnik) i Patrykowi Błaszczakowi z Omegi Felin (najlepszy bramkarz).

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. FC Kumple 9 23-10
2. Spiżarnia 4 12-23
3. Omega Felin 4 15-17