Kto kupi Lubelską 145?

Aż pięć osób wpłaciło wadium do przetargu na zakup budynku i działki przy ul. Lubelskiej 145. Są więc szanse, że nieruchomość zmieni właściciela. Przetarg we wtorek 6 września.

Od 2007 roku miasto próbuje sprzedać działkę i budynek po byłej szkole podstawowej przy Lubelskiej 145. Ogłaszane liczne przetargi nie przyniosły żadnego rezultatu. Urzędnicy obniżali cenę, ale i to nie dało efektu. Budynek, przeznaczony na cele oświatowe, z każdym rokiem niszczał i wydawało się, że trudno będzie miastu znaleźć kupca. Tym bardziej, że nieruchomość jest pod nadzorem konserwatora ochrony zabytków, bez którego zgody nie można dokonać żadnych zmian przy ewentualnej modernizacji. Nie pomogła też zmiana planu zagospodarowania przestrzennego i rozszerzenie funkcji o usługi nieuciążliwe. Kolejne przetargi zakończyły się fiaskiem.
Na początku lipca br. urzędnicy raz jeszcze postanowili sprzedać budynek i działkę przy Lubelskiej 145. Prezydent zgodziła się na obniżenie ceny wywoławczej do 300 000 zł. Co ciekawe, gdy miasto w 2007 roku ogłaszało pierwszy przetarg, żądało ponad miliona złotych.
Wszystko wskazuje na to, że nieruchomość w końcu zmieni właściciela. Wadium, które pozwala na udział w przetargu, wpłaciło aż pięć osób. Jak ustaliliśmy, dwie z Chełma, dwie z powiatu chełmskiego i jedna z Lublina. Przetarg odbędzie się we wtorek, 6 września o godz. 10.00 w sali konferencyjnej chełmskiego magistratu. (ptr)