Ładniak ma już czym się pochwalić

Szymon Ładniak ma 15 lat. Aktualnie jest uczniem III klasy Społecznego Gimnazjum im. Sebastiana Klonowica w Lublinie. W sezonie 2018 został II wicemistrzem Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4 3500 oraz zajął 3. miejsce w kategorii Rookie w Pucharze Clio Cup Central Europe

Szymon Ładniak, młody kierowca Automobilklubu Wschodniego w Lublinie, pochwalił się tegorocznymi sukcesami. II wicemistrz Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4 3500 oraz trzeci zawodnik w kategorii Rookie w Pucharze Clio Cup Central Europe o swoich osiągnięciach oraz planach na przyszłość mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej w piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.


Spotkanie w UMWL, w którym uczestniczyli marszałek Jarosław Stawiarski, prezes LW Bogdanka Artur Wasil oraz tata naszego kierowcy, Dariusz Ładniak nie było przypadkowe. Młody zawodnik od dwóch lat wspierany jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego – w ubiegłym roku była to kwota 20 tysięcy złotych, w tym o 10 tysięcy większa – oraz przez LW Bogdanka.

Szymon Ładniak w tegorocznych startach pokazał ogromny potencjał sportowy. Został II wicemistrzem Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4 3500 oraz zajął 3. miejsce w kategorii Rookie w Pucharze Clio Cup Central Europe. W klasyfikacji generalnej ME, będąc najmłodszym zawodnikiem w stawce, uplasował się na 17, miejscu, a wśród juniorów znalazł się tuż za podium, na czwartej pozycji!

– Okazuje się, że na Lubelszczyźnie rosną talenty w sportach wydawałoby się niszowych, ale sportach które mają olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o propagowanie województwa lubelskiego w Polsce i poza granicami – mówił podczas spotkania marszałek Jarosław Stawiarski. – Sport motorowy jest do tego idealny by Lubelskie zafunkcjonowało w Europie i na świecie. Wiążemy duże nadzieje z Szymonem – dodał marszałek.

W przyszłym roku Szymon Ładniak ponownie wystartuje w serii wyścigowej – Renault Clio Cup. Celem długofalowym dla naszego młodego kierowcy jest start w rodzącej się nowej gałęzi sportów motorowych – wyścigach aut elektrycznych. Już w najbliższą środę w Ułężu będzie miał okazję przetestować jedno z aut.

Przygotowania do nowego sezonu już trwają. Szymon ćwiczy po okiem psychologa sportowego, trenera personalnego oraz trenera wyścigowego, przygotowując się jednocześnie do egzaminów gimnazjalnych. Ponadto ciągle pracuje na profesjonalnym symulatorze wyścigowym, a także prowadzi zajęcia z dziećmi w szkółce kartingowej Cartmax i pokazuje im świat motosportu. BAS