Lał się asfalt w czterech wsiach

Stary Majdan, Trościanka, Rozięcin i Putnowice Wielkie Kurytyny po latach oczekiwania mają nowiutkie nawierzchnie asfaltowe. Część pieniędzy na te inwestycje wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski uzyskał z dotacji ministra spraw wewnętrznych i samorządu województwa lubelskiego.

 

Mieszkańcy Starego Majdanu i Trościanki już nie mogą narzekać na zły stan drogi łączącej obie wsie. W ostatnich tygodniach na najbardziej zniszczonym półtorakilometrowym odcinku została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Utwardzono też pobocza z obu stron drogi. Stało się tak dzięki dotacji, jaką gmina Wojsławice dostała z ministerstwa spraw wewnętrznych, w wysokości 200 000 zł. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczył wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, a poświęciło ją aż dwóch księży, od strony Starego Majdanu – proboszcz parafii Wojsławice Zbigniew Kasprzyk, zaś od Trościanki – proboszcz parafii Tuczępy Ryszard Ostasz.
Kolejne zadanie inwestycyjne gmina Wojsławice realizowała w Rozięcinie. Asfalt ułożono na 700-metrowym odcinku. Gmina dostała na ten cel 40 000 zł dofinansowania z budżetu samorządu województwa lubelskiego. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczył wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk.

Nowa asfaltowa nawierzchnia jest też w Putnowicach Wielkich Kurytynach. – Mieszkańcy tej miejscowości od lat oczekiwali na dokończenie 400-metrowego odcinka drogi – podkreśla Henryk Gołębiowski, wójt gminy. – Inwestycję udało się zrealizować w tym roku, dzięki oszczędnościom po przetargach. To nie koniec tegorocznych prac związanych z modernizacją i budową dróg. Dzięki naszej dobrej współpracy z władzami powiatu chełmskiego w najbliższych tygodniach rozpocznie się remont blisko 4,5-kilometrowego odcinka drogi z Alojzowa do Wojsławic. (ps)
Na zdjęciu: wyremontowana droga
w Rozięcinie