Lao Che

Zespół Lao Che przyjedzie do Chełma w ramach trasy koncertowej promującej nowy album grupy „Wiedza o społeczeństwie”. Krążek promuje singiel „Nie Raj”, który już podbił serca radiosłuchaczy i zajmuje pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego. „Na płycie tej Lao Che sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych” – czytamy na stronie ChDK. Lao Che wystąpi 5 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł dostępne w ChDK i na www.chdk.chelm.pl.

Repertuar kina Zorza

26 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies
27 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies
28 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies
29 marca: godz. 16 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 18.30 – Lady Bird, godz. 20.30 – Cudowny chłopak
30 marca, 31 marca, 1 kwietnia – KINO NIECZYNNE

Repertuar kina ChDK

26 marca: godz. 16 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 18.30 – Cudowny chłopak, godz. 20.45 – Lady Bird
27 marca: godz. 16 – Lady Bird, godz. 18 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 20.30 – Cudowny chłopak
28 marca: godz. 16 – Cudowny chłopak, godz. 18.15 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 20.45 – Lady Bird
29 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies

KDF w marcu

Klub Dobrego Filmu Chełmskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na ostatni już marcowy seans pod hasłem „Grunt to rodzinka”. – Pokażemy koncert gry aktorskiej Julii Roberts i Meryl Streep w sadze rodzinnej z Hrabstwa Osage – mówią organizatorzy. Seans 28 marca o godz. 18 w sali widowiskowej ChBP. Wstęp wolny.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Czechach, Francji, Holandii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.
Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. W Chełmskim Domu Kultury wystąpi 6 kwietnia o godz. 17. Bilety w cenie 100 zł do nabycia w ChDK i na www.chdk.chelm.pl.

Styczeń w Imbryku

Restauracja Imbryk w Chełmie zaprasza w czwartek 12 kwietnia o godz. 19 na autorski koncert Marcina Stycznia. Wejściówki w cenie 30 zł. Liczba miejsc ograniczona.

WYSTAWY

Bajki niczyje, cuda natury, twarz wielostronna i exodus
Chełmska Biblioteka Publiczna, wspólnie z lubelskim oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, zaprasza do galerii Nova ChBP na wystawę malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna”. Tematem jej malarskich rozważań jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. Obrazy zdobić będą galerię Nova ChBP do 11 kwietnia br.
Do odwiedzenia kolejnej wystawę w Galerii Atelier zachęca też Ryszard Karczmarski, kurator galerii. – Tym razem Jolanta Rycerska prezentuje fotografie pod hasłem „Bajki niczyje” – mówi Karczmarski. Jej prace będzie można oglądać do 12 kwietnia.
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza także na wystawę „Cuda natury. Rośliny i zwierzęta chronione regionu chełmskiego”. W gablotach wyeksponowano wydawnictwa ze zbiorów ChBP dotyczące ochrony przyrody w naszym regionie. Możemy podziwiać majestat orła przedniego w locie, bajecznie ubarwione motyle, zerwę kulistą czy goryczkę wąskolistną. Wystawę można oglądać do 26 kwietnia w małej galerii na parterze budynku ChBP przy ul. Partyzantów 40.
A Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza do swojej siedziby (przy ul. Pocztowej 54) na wystawę malarstwa „Exodus” Stanisława Dobrowolskiego. Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia.