Lao Che

Zespół Lao Che przyjedzie do Chełma w ramach trasy koncertowej promującej nowy album grupy „Wiedza o społeczeństwie”. Krążek promuje singiel „Nie Raj”, który już podbił serca radiosłuchaczy i zajmuje pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego. „Na płycie tej Lao Che sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych” – czytamy na stronie ChDK. Lao Che wystąpi 5 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł dostępne w ChDK i na www.chdk.chelm.pl.

Repertuar kina Zorza

26 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies
27 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies
28 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies
29 marca: godz. 16 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 18.30 – Lady Bird, godz. 20.30 – Cudowny chłopak
30 marca, 31 marca, 1 kwietnia – KINO NIECZYNNE

Repertuar kina ChDK

26 marca: godz. 16 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 18.30 – Cudowny chłopak, godz. 20.45 – Lady Bird
27 marca: godz. 16 – Lady Bird, godz. 18 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 20.30 – Cudowny chłopak
28 marca: godz. 16 – Cudowny chłopak, godz. 18.15 – Wszystkie pieniądze świata, godz. 20.45 – Lady Bird
29 marca: godz. 14 – Paddington 2, godz. 16 – Paddington 2, godz. 18 – Pitbull. Ostatni pies, godz. 21 – Pitbull. Ostatni pies

KDF w marcu

Klub Dobrego Filmu Chełmskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na ostatni już marcowy seans pod hasłem „Grunt to rodzinka”. – Pokażemy koncert gry aktorskiej Julii Roberts i Meryl Streep w sadze rodzinnej z Hrabstwa Osage – mówią organizatorzy. Seans 28 marca o godz. 18 w sali widowiskowej ChBP. Wstęp wolny.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Czechach, Francji, Holandii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.
Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. W Chełmskim Domu Kultury wystąpi 6 kwietnia o godz. 17. Bilety w cenie 100 zł do nabycia w ChDK i na www.chdk.chelm.pl.

Styczeń w Imbryku

Restauracja Imbryk w Chełmie zaprasza w czwartek 12 kwietnia o godz. 19 na autorski koncert Marcina Stycznia. Wejściówki w cenie 30 zł. Liczba miejsc ograniczona.

WYSTAWY

Bajki niczyje, cuda natury, twarz wielostronna i exodus
Chełmska Biblioteka Publiczna, wspólnie z lubelskim oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, zaprasza do galerii Nova ChBP na wystawę malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna”. Tematem jej malarskich rozważań jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. Obrazy zdobić będą galerię Nova ChBP do 11 kwietnia br.
Do odwiedzenia kolejnej wystawę w Galerii Atelier zachęca też Ryszard Karczmarski, kurator galerii. – Tym razem Jolanta Rycerska prezentuje fotografie pod hasłem „Bajki niczyje” – mówi Karczmarski. Jej prace będzie można oglądać do 12 kwietnia.
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza także na wystawę „Cuda natury. Rośliny i zwierzęta chronione regionu chełmskiego”. W gablotach wyeksponowano wydawnictwa ze zbiorów ChBP dotyczące ochrony przyrody w naszym regionie. Możemy podziwiać majestat orła przedniego w locie, bajecznie ubarwione motyle, zerwę kulistą czy goryczkę wąskolistną. Wystawę można oglądać do 26 kwietnia w małej galerii na parterze budynku ChBP przy ul. Partyzantów 40.
A Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza do swojej siedziby (przy ul. Pocztowej 54) na wystawę malarstwa „Exodus” Stanisława Dobrowolskiego. Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here