Łatwo nie będzie

Po świetnym sezonie 2017/18, wywalczeniu potrójnej korony: EHF Challenge Cup, mistrzostwa i Pucharu Polski, awans do Ligi Mistrzyń wydaje się być dla MKS Perły obowiązkiem

Jomi Salerno, mistrzynie Włoch, będą pierwszymi rywalkami MKS Perła Lublin na drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli podopieczne trenera Roberta Lisa pokonają Włoszki w finale turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się na początku września, zagrają ze zwycięzcą rywalizacji: SG BBM Bietigheim (Niemcy) – Super Amara Bera Bera (Hiszpania).

Turniej kwalifikacyjny do EHF Champions League odbędzie się w dniach 7-9 września. Prawo do jego organizacji w pierwszej kolejności przyznano klubowi z Hiszpanii, który ma swoją siedzibę w San Sebastián. Jeśli Super Amara Bera Bera nie podejmie się roli gospodarza, to impreza będzie gościć w Lublinie.
Pierwszego dnia lublinianki zmierzą się z włoskim Jomi Salerno, a niemiecki SG BBM Bietigheim z hiszpańską Super Amara Bera Bera. Zwycięzcy zagrają w finale, którego triumfator zapewni sobie awans do elitarnej Ligi Mistrzyń. BAS

Nasze w kadrze na AMŚ 2018

Trzy zawodniczki MKS Perły Lublin: Aleksandra Rosiak, Aneta Łabuda i Joanna Szarawaga znalazły się w 15-osobowej kadrze Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata, które od 30 lipca do 5 sierpnia odbędą się w chorwackiej Rijece.
Podczas AMŚ polski zespół, prowadzony przez trener Sabinę Włodek, legendę lubelskiego szczypiorniaka, zagra w grupie B z Rumunią, Koreą Płd., Hiszpanią oraz Urugwajem.