Leasing samochodu? Zadbaj o swoją wygodę

Korzyści podatkowe i dostępność to jedne z głównych zalet używania samochodu w leasingu. Jak pokazują statystyki, tego rodzaju umowy są bardzo popularne wśród wielu Polaków. Zdecydowanie wyprzedzają inne formy finansowania dla przedsiębiorców. Z czego wynika ta tendencja? Co przygotowano dla właścicieli firm?

Liczby kontra leasingowanie

Leasing samochodu do 3,5 t jest najpopularniejszą formą w całej strukturze leasingowania. Według danych Polskiego Związku Leasingu wynosił on 45,9 %. Na drugim miejscu znalazły się maszyny i inne urządzenia w tym IT (27 proc), a na trzecim transport ciężki (25,6 proc). Zdecydowanie niższy odsetek stanowią nieruchomości (jedynie 0,9 proc.).

Tak duże zainteresowanie tego rodzaju sposobem zdobywania pojazdów wynika m.in. z tego, że jest to bardzo opłacalne rozwiązanie pod względem podatkowym. Oprócz tego bardzo duże znaczenie ma elastyczność firm oferujących tego typu usługi. Chodzi tu o fakt, że coraz lepiej dostosowują się one do potrzeb swoich klientów. Oferują im nie tylko podstawową usługę leasingu, ale też inne formy wsparcia, takie jak chociażby ubezpieczenie.

Leasing auta kontra ubezpieczenie

Firmy leasingujące samochody dbają o to, aby ich klienci mieli nie tylko komfort użytkowania swojego auta, ale też uzyskali całościowy pakiet niezbędnych im usług. W tym zakresie mieści się również pomoc w kwestii ubezpieczenia auta. Przykładem partnera, który oferuje tego rodzaju wsparcie, jest Santander Consumer Multirent. Klienci podmiotu mogą skorzystać też z atrakcyjnych stawek ubezpieczeń OC, AC, jak i NW.

Wygodny dostęp do informacji

Osoby decydujące się na leasing samochodu cenią sobie również wygodę we współpracy z firmą, która oferuje im tego typu usługi. Oceniają na plus to, że mają wszystkie informacje w zasięgu ręki. Również i taką możliwość mają klienci Santander Consumer Multirent, który udostępnił swoim klientom odpowiednią E-platformę. Po zalogowaniu w niej, leasingobiorcy otrzymują np. dostęp do faktur, dzięki temu oszczędzają swój cenny czas. Oprócz tego bardzo szybko mogą sprawdzić podgląd aktualnego salda zobowiązań i bez problemu kontrolować wnioski złożone do firmy leasingowej.

Co więcej, do dyspozycji każdego klienta Santander Consumer Multirent  zostały przygotowane usługi dodatkowe takie jak: Centrum Likwidacji Szkód, zapewniające wygodę i bezpieczeństwo w sytuacji kolizji auta. Dodatkowo mogą  skorzystać z dedykowanej Karty Paliwowej.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here