Lepiej zapobiegać niż leczyć

22 września, z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej, przychodnie lekarzy rodzinnych z naszego regionu będą wykonywać bezpłatne badania krwi. Swoją akcję profilaktyczną zapowiada także Starostwo Powiatowe w Chełmie.

Do akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej włączyli się lekarze rodzinni zrzeszeni w Lubelskim Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. Pacjenci, którzy zechcą skorzystać z bezpłatnych badań, będą mogli oddać krew 22 września w godzinach 8.00-13.00. Do godziny 18.00 chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku.
Swoją akcję profilaktyczną przeciwko zakażeniom wirusem grypy przygotowuje także chełmskie starostwo. 26 września przewodnicząca Komisji Zdrowia i Profilaktyki Zdrowotnej wspólnie ze starostą zapraszają na prelekcję „Szczep się przeciw grypie”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej w gmachu przy pl. Niepodległości 1. (bf)