Lepsza znowu była tylko mistrzyni świata

Malwina Kopron po zakończeniu wtorkowych zawodów chętnie pozowała do selfie z kibicami na PGE Narodowym

Trwa seria znakomitych startów Malwiny Kopron, lekkoatletki AZS UMCS Lublin. Po zdobyciu w Białymstoku wicemistrzostwa Polski seniorek, wywalczeniu w Londynie brązowego medalu mistrzostw świata, tym razem 22-latka zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Warszawie 5. Memoriale Kamili Skolimowskiej. W stolicy, tak jak w poprzednich zawodach, z Polek lepsza od Kopron była tylko mistrzyni i rekordzistka świata Anita Włodarczyk!

W tym sezonie Malwina Kopron zdobyła brąz mistrzostw świata i srebro mistrzostw Polski. Teraz, podczas 29. Letniej Uniwersjady, która w sobotę rozpoczęła się w Tajpej, czas na złoty krążek!

Co ważne, na stadionie PGE Narodowym w Święto Wojska Polskiego, Kopron po raz kolejny pobiła swój rekord życiowy. Od wtorku jest on lepszy o 29 cm od poprzedniej życiówki, ustanowionej podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Białymstoku i wynosi 75,40 m!
– Awansowałam na czwarte miejsce tegorocznych list światowych – cieszyła się po zakończeniu zawodów Malwina Kopron. – Pierwszy raz startowałam dla tak licznej publiczności w kraju (od red. na trybunach zasiadło 35 tysięcy kibiców). To było coś wspaniałego – dodała 22-latka.
Konkurs zgodnie z oczekiwaniami wygrała Anita Włodarczyk. Walcząca z kontuzją mistrzyni i rekordzistka świata uzyskała 79,80 m. Trzecia była Joanna Fiodorow (73,09 m).
Maliwna Kopron, choć w pełni zasłużyła już w tym sezonie na wakacje, na razie o odpoczynku musi jednak zapomnieć. W tym tygodniu czeka ją jeszcze jeden, arcyważny start – udział w rozgrywanej w Tajpej 29. Letniej Uniwersjadzie. Eliminacje rzutu młotem odbędą się 24 sierpnia, finał dwa dni później.
Zawodniczka AZS UMCS jest główną faworytką do złotego medalu. Jej najgroźniejszą rywalką w walce o tytuł mistrzowski będzie koleżanka z reprezentacji Polski, Joanna Fiodorow. BAS