Liderem jest teraz beniaminek z Suchych Stawów

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Piłkarze Motoru w meczu o fotel lidera III ligi dali sobie wbić w Krakowie, w sobotniej potyczce z beniaminkiem Hutnikiem aż pięć goli i to wszystkie w pierwszej połowie! Po przerwie lublinianie zabrali się ostro do odrabiania strat, ale na wywiezienie z Suchych Stawów korzystnego rezultatu zabrakło jednak szczęścia i czasu.

Hutnicy strzeleckie fajerwerki rozpoczęli już w 5. minucie, gdy do siatki Motoru trafił Kamil Sobala. Napastnik gospodarzy do przerwy jeszcze dwukrotnie znajdował sposób na Andrzeja Sobieszczyka, bramkarza z Lublina, zresztą podobnie jak jego koledzy, głównie po zabójczych kontratakach.

W drugiej połowie lublinianie rzucili się do odrabiania strat. Gol Grzegorza Bonina i dwa trafienia Konrada Nowaka sprawiły, że w końcówce miejscowi zaczęli drżeć o wygraną. Szkoda, że w 87. minucie piłka po strzale Szymona Kamińskiego odbiła się od poprzeczki, a nie wpadła do siatki Hutnika. Gdyby lublinianie zdobyli kontaktowego gola, mogli jeszcze pokusić się o remis, a tak wrócili do domu z Krakowa z pierwszą porażką w obecnym sezonie i spadli w tabeli rozgrywek z drugiego miejsca, które zajmowali po środowej wygranej w zaległym meczu z Czarnymi Połaniec, na szóstą pozycję.

Podpatrzone; Nie ma już drużyny bez porażki

W grupie czwartej piłkarskiej III ligi nie ma już zespołu, który nie przegrałby meczu. W sobotę poległy dwa ostatnie, które mogły po 7. kolejkach poszczycić się mianem niepokonanych, Motor oraz Wisła Puławy!

Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 1:2 (0:1)

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mykytyn, Kołodziej, Lusiusz (46 Mater) – Maluga, Głaz, Mroczek, Białek (80 Strug) – Koczon (71 Partyka), Prędota.
Bramki: 0:1 Krasuski 28, 1:1 Maluga 59, 1:2 Czarnecki 90+1. Czerwona kartka: 62. minuta Maluga (A.) – za drugą żółtą. Żółte kartki: Mroczek, Jarzynka (A.).

Hutnik Kraków – Motor Lublin 5:3 (5:0)

Hutnik: Zając – Ptak, Jaklik, Bienias, Tetych – Sobala (75 Kotwica), Gawęcki (86 Pietrzyk), Kołodziej, Świątek, Marszalik (46 Pachowicz) – Radwanek (73 Kurek).
Motor: Sobieszczyk – Michota (90 Paluch), Ranko, Cichocki, Brzyski – Bonin, Gałecki, Sz. Kamiński, D. Kamiński (66 Słotwiński) – Rak (55 Darmochwał), Nowak.
Bramki: 1:0 Sobala 5, 2:0 Gawęcki 20, 3:0 Bienias 27, 3:0 Sobala 29, 5:0 Sobala 42, 5:1 Bonin 65, 5:2 Nowak 74, 5:3 Nowak 79.
Żółte kartki: Sobala, Gawęcki, Kurek, Pachowicz (H.) oraz Słotwiński, Nowak (M.).