I-ligowcy sprawdzą formę KM Cross

9 kwietnia rozpoczną się rozgrywki Polskiej Ligi Żużlowej 2. Zawodnicy lubelskiego KM Cross, zanim powalczą o ligowe punkty i awans, sprawdzą formę przed sezonem w kilku spotkaniach towarzyskich.
Rywalami zespołu trenera Dariusza Śledzia będą zespoły z Nice Polskiej Ligi Żużlowej. 18 i 19 marca lublinianie zmierzą się z Unią Tarnów. Jedno ze spotkań ze spadkowiczem z PGE Ekstraligi ma odbyć się w Lublinie, drugie – w Tarnowie. Tydzień później, 25 i 26 marca, rywalem lublinian będzie Stal Rzeszów. Na koniec przygotowań, w pierwszy weekend kwietnia, KM Cross przy Al. Zygmuntowskich pojedzie z Lokomotivem Daugavpils, łotyskim zespołem, który do sezonu będzie przygotowywał się w Polsce.
Lubelscy żużlowcy na tor będą chcieli wyjechać już wcześniej, na początku marca, ale będzie to uzależnione oczywiście od pogody i stanu nawierzchni.
W 1. kolejce PLŻ2, zaplanowanej na 9 kwietnia lublinianie, będą pauzować. Rywalizację rozpoczną dopiero 17 kwietnia wyjazdowym spotkaniem w Opolu z Kolejarzem. U siebie KM Cross zainauguruje rozgrywki 22 kwietnia. Rywalem lublinian będzie TŻ Ostrovia.