Ligowy szlagier dla MKS

Po niezwykle emocjonującym meczu, trzymającym w napięciu od początku do samego końca, szczypiornistki MKS Perła pokonały w hali Globus Metraco Zagłębie Lubin 19:18! Dzięki wygranej zespół trenera Roberta Lisa zakończył pierwszą rundę PGNiG Superligi Kobiet w fotelu lidera, dodatkowo zyskując przed kolejnymi meczami przewagę psychologiczną nad najgroźniejszym rywalem w walce o mistrzostwo kraju.

– Ten mecz wygraliśmy obroną. Moja radość jest ogromna. Jestem dumny z dziewczyn. Wszyscy kochają bramki i efektowną grę, ale to obroną wygrywa się takie mecze i mistrzostwa. To było to, czego oczekuję od dziewczyn po tej stronie parkietu. I mówiłem o tym od początku mojego pobytu w Lublinie. Po takim meczu z uśmiechem możemy pracować na kolejnych treningach i przygotowywać się do kolejnych spotkań – cieszył się po sobotnim meczu z Zagłębiem trener Robert Lis.
Szkoleniowiec dodał, przy tym że rywalki zagrały równie dobre spotkanie.
– Końcówka rozpaliła chyba wszystkich. Zagłębie nas dogoniło, ale dziewczyny pokazały charakter. Nawet przez moment nie spuściły głów. Powtórzę, że obrona z Weroniką Gawlik na czele, zagrała świetny mecz. Brawo! – dodał szkoleniowiec MKS Perła.
Sobotnim spotkaniem lublinianki zakończyły tegoroczną walkę o punkty w Superlidze PGNiG. Teraz w rozgrywkach, aż do początku stycznia nastąpi przerwa związana z przygotowaniami i udziałem reprezentacji w grudniowych mistrzostwach świata w Niemczech.
Na ligowe parkiety szczypiornistki powrócą dopiero 6 stycznia. W pierwszym meczu w 2018 roku lublinianki zmierza się z kielecką Koroną. MAG

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 19:18 (9:7)

MKS Perła: Gawlik – Achruk 5, Rola 4, Rosiak 4, Gęga 2, Drabik 2, Nocuń 2, Matuszczyk, Repelewska, Nestsiaruk.
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Pielesz 4, Semeniuk 3, Wojtas 3, Milojevic 3, Górna 2, Ważna 2, Grzyb 1, Trawczyńska, Buklarewicz, Piechnik, Jochymek, Belmas.
Kary: MKS Perła – 8 minut, Zagłębie – 12.
Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas. Widzów: 2120.