Longboard elektryczny, czyli niedoceniany środek transportu

Jako osoby dorosłe mamy tendencje do ciągłego zastanawiania się nad tym, co myślą o nas inni. Przejmujemy się ich zdaniem, porównujemy z nimi i próbujemy zachowywać się w podobny sposób. Widać to w szczególności wśród osób starszych, które wręcz nie potrafią przemóc się i nosić niektóre ubrania bądź makijaż.

Rezygnujemy z własnych przyjemności dlatego, że czasami nie wypada. Jest to błędne podejście do życia, przez które bardzo dużo tracimy. Dzisiejszy artykuł poświęcimy na opis ciekawego urządzenia, jakim jest longboard elektryczny. Dlaczego wspominamy wcześniej o kwestii wstydu i rezygnacji z przyjemności? Dlatego, że poruszanie się na tego rodzaju sprzętach jest z tym ściśle związane. Urządzenia elektryczne stają się bardziej popularne tak naprawdę z dnia na dzień i widzimy jednocześnie strach osób starszych czy nawet dorosłych – przed tym, aby z nich korzystać. Wynika to przede wszystkim ze strachu przed upadkiem i ośmieszeniem się. Deskorolki, hulajnogi i właśnie longboardy kojarzą nam się raczej z młodością i czasami, gdy większą część dnia spędzaliśmy na zabawie na zewnątrz. Wraz z dorastaniem nie mamy na to już tak wiele czasu i pojawiają się obowiązki domowe, zawodowe i wspomniany właśnie strach przed wyróżnianiem się z tłumu. Osoby starsze o wiele chętniej korzystają z roweru elektrycznego, który wyglądem praktycznie nie różni się od zwyczajnego modelu. Ciężko będzie nam zobaczyć na longboardzie kogoś innego niż tylko nastolatka.

Dlaczego longboard elektryczny jest tak mało popularny?

Sprzęty elektryczne stanowią bardzo dobry zamiennik samochodu i komunikacji miejskiej. Są one lekkie, zajmują mało miejsca i nie wymagają szukania miejsca parkingowego. Choć na ich zakup musisz często wydać całkiem sporo, to jednak bardzo szybko zwraca Ci się to w momencie, gdy nie płacisz za wspomniany parking czy paliwo. Longboard możesz zabrać ze sobą do klasy, do biura czy na zakupy. Nie musisz również stać w korkach i przez to omijać ważnych spotkań czy zajęć. Widzisz więc jak bardzo przydatne jest to urządzenie, które mimo tego w dalszym ciągu jest bardzo niedoceniane.

Longboard elektryczny, czy inaczej deska elektryczna to zwyczajna deskorolka, która charakteryzuje się tym, że jest dłuższa od wszystkim znanego modelu. Wyglądem przypomina więc trochę bardziej deskę surfingową i jest w stanie dzięki temu osiągać naprawdę duże prędkości. Najlepiej będzie jak wejdziesz na stronę https://twoja-elektronika.pl/ i samodzielnie zapoznasz się z tym, jak dokładnie wygląda ten sprzęt.

Być może właśnie to jest jeden z powodów, dlaczego elektryczny longboard cieszy się o wiele mniejszą popularnością niż inne urządzenia tego rodzaju. Jest on często stosowany przez osoby mające spore doświadczenie, które chcą używać go do pokonywania swoich uprzednich rekordów. Dla amatora może on wydać się odrobinę niebezpieczny i trudny w użyciu. Nie jest to oczywiście prawda, można opanować go w bardzo szybki sposób i cieszyć się jego wykorzystaniem tak samo jak w przypadku pozostałych sprzętów.

Kolejnym powodem jest na pewno wspomniany wcześniej strach, gdyż deski wszelkiego rodzaju kojarzą nam się z młodością i czasami szkolnymi. Dlatego też mężczyzna w garniturze, który musi dojechać do pracy nie wyobraża sobie raczej, aby mógł to zrobić jadąc na takim właśnie urządzeniu. O wiele łatwiej wtedy o upadek czy zabrudzenie stroju, a wnętrze bezpiecznego samochodu wydaje się jednak bardziej odpowiednie. Wszystko zależy tutaj tak naprawdę jednak od podejścia do tematu.

Być może to przez cenę elektrycznego longboardu

Mogłoby się wydawać, że głównym problemem jest cena jaką należy zapłacić za longboard elektryczny. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż dostępne są bardzo różne modele. Oczywiście, łatwo znajdziemy taki sprzęt, który będzie nas kosztował nawet kilka tysięcy złotych. Są to jednak urządzenia bardzo zaawansowane i używane przez profesjonalistów. Nie będzie jednak problemem zakup deski tańszej, której zniszczenie nie będzie już bolało aż tak bardzo. Dlatego więc nie można powiedzieć, że to właśnie cena tego sprzętu odstrasza ludzi przed jego zakupem – każdy może znaleźć model odpowiedni dla siebie.

Pomimo tego longboard jest szeroko dostępny w różnych sklepach

Dodatkowym atutem jest to, że jest łatwo dostępny na takich stronach jak Allegro i Ceneo. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż aby się w niego zaopatrzyć nie musisz nawet wychodzić z domu. Decydując się na zakup przez Internet musisz dokładnie zapoznać się z opisem aukcji i najlepiej już wcześniej być zdecydowanym na jakiś konkretny model.

Jeżeli jednak wolisz najpierw dotknąć i dokładnie sprawdzić swój longboard elektryczny to wybierz sklep stacjonarny. O wiele łatwiej będzie Ci tam ocenić jego wagę i wygląd, a prawdopodobnie zyskasz nawet możliwość jego przetestowania na miejscu. W ten sposób będziesz mieć pewność, że dany sprzęt jest dla Ciebie odpowiedni. Możesz również zawsze spytać o radę sprzedającego, który doradzi Ci czym najlepiej kierować się podczas wyboru odpowiedniego longboarda.

Czy wiesz, że możesz go zrobić samemu? Zobacz jak

Jeżeli interesujesz się tym tematem, to być może wiesz już jak zrobić longboard elektryczny samemu. W Internecie dostępne jest wiele instrukcji DIY, gdzie opisane jest dokładnie jak zbudować elektryczny longboard bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na produkt ze sklepu. Warto się tym zainteresować, jeżeli lubisz majsterkować i masz talent to rękodzieła.

Jeżeli jednak po zapoznaniu się z tym artykułem jesteś zdecydowany na zakup urządzenia ze sklepu to koniecznie musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, pamiętaj o tym, aby dokładnie zapoznać się z produktem, który kupujesz. Spróbuj go najpierw przetestować – jeżeli znajdziesz go w sklepie stacjonarnym i będziesz mieć taką możliwość. Na aukcji uważaj w szczególności na oszustów i nieprawdziwe konta. 

Pamiętaj, że jazda na jakimkolwiek urządzeniu elektrycznym nie stanowi w obecnych czasach niczego dziwnego i nie musisz się obawiać, że będziesz wyglądać odrobinę śmiesznie. Musisz kierować się raczej tym co Ci się podoba i co może Ci się przydać. Jeżeli nienawidzisz stania w korkach, ciągle spóźniasz się na spotkania i nie musisz ubierać do pracy garnituru – nie ma żadnego powodu, aby cokolwiek powstrzymywało Cię przed jazdą. A już na pewno będzie to doskonały prezent dla Twojego dziecka. Koniecznie wytłumacz mu dokładnie w jaki sposób należy z niego korzystać i upewnij się, że zrozumiało wszelkie zasady – dzięki temu pozbędziesz się wszelkich obaw.

Artykuł sponsorowany