Losowanie Pucharu Polski ChOZPN

Osiem drużyn weźmie udział w rundzie wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Do rozgrywek przystąpi pięć zespołów nowo zgłoszonych, typowo amatorskich.


Pucharową przygodę chce przeżyć aż pięć nowych drużyn. Są to: FC Pomian Chełm, KS Nonejmy Krasnystaw, SPN Wichry Chełm, Beta Prim Malowane Chełm i Chełmska Husaria. Te zespoły zagrają we wstępnej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski, która odbędzie się w środę 15 sierpnia o godz. 16.30. 27 lipca odbyło się losowanie. Wracająca do gry po roku przerwy w klasie „A” Vojsławia Wojsławice zmierzy się u siebie z Astrą Leśniowice.

Pojedynek dwóch drużyn z sąsiednich gmin zapowiada się dość ciekawie. W kolejnym spotkaniu Znicz Siennica Różana będzie podejmował SPN Wichry Chełm. Na stadionie miejskim w Chełmie Chełmska Husaria zagra z Beta Prim Malowane Chełm. W czwartym meczu FC Pomian Chełm zmierzy się z KS Nonejmy Krasnystaw.

Zwycięzcy tych spotkań uzyskają awans do pierwszej rundy, do której przystąpi też 12 zespołów z ligi okręgowej. Pierwsza runda została zaplanowana na 12 września g. 16.00. ChOZPN przypomina, że jeśli mecz nie zostanie rozstrzygnięty w ciągu 90 minut, sędzia zarządzi dogrywkę 2×15 minut. Gdy ta nie wyłoni zwycięzcy, o tym kto przejdzie dalej, zadecydują rzuty karne. Zespoły występujące w rozgrywkach Pucharu Polski aż do szczebla Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w trakcie meczu mogą dokonać siedmiu zmian zawodników, bez prawa ich powrotu do gry.

Co istotne, w zespołach niezrzeszonych, jak Chełmska Husaria czy FC Pomian, mogą brać udział zawodnicy zarejestrowani w klubach. Warunkiem jest przedstawienie zgody klubu na grę w rozgrywkach Pucharu Polski danego zawodnika. Taki gracz nie może już reprezentować swojego klubu w meczach PP.

Ważny komunikat dla drużyn niezrzeszonych, mianowicie każda z nich musi przedstawić do ChOZPN listę z zawodnikami, taką samą okazać sędziemu przed meczem, a co najistotniejsze, musi na niej być adnotacja lekarza, że stan zdrowia zawodników pozwala im na grę w piłkę nożną. Uczestnicy muszą być też ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. (s)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here