Lubelski dream team

W ostatnim dniu pierwszego okienka transferowego KM Cross ogłosił skład drużyny, która wystąpi w rozgrywkach Polskiej Ligi Żużlowej 2. W ostatniej chwili działacze lubelskiego klubu pozyskali dwóch młodych, utalentowanych zawodników zagranicznych – Roberta Lamberta z Wielkiej Brytanii oraz Particka Hansena z Danii, a także podpisali kontrakty z wychowankami Stali Rzeszów, którzy w przeszłości reprezentowali lubelskie barwy – Pawłem Miesiącem i Maciejem Kuciapą.
– Szanowni kibice , jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w sezonie 2017 r. żużlowa drużyna z Lublina wraca do ligowej rywalizacji. Rolę trenera będzie sprawował wychowanek Motoru Lublin – Dariusz Śledź. Z całą pewnością wielu kibiców ucieszy fakt, że nasze barwy po kilku latach ponownie będzie reprezentował – Daniel Jeleniewski, który został wybrany na kapitana drużyny – napisali działacze w komunikacie wysłanym do mediów.
W sezonie 2017 z koziołkiem na plastronie zobaczymy również wychowanków Stali Rzeszów, którzy w przeszłości reprezentowali lubelskie barwy. Są nimi Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa.
W składzie „Koziołków” w sezonie 2017 zapewne bardzo mocnym punktem będzie były stały uczestnik cyklu Grand Prix, dwukrotny Drużynowy Mistrz Świata z lat 2006 i 2008, Duńczyk Bjarne Pedersen.

Swoje już niemałe umiejętności zaprezentuje w lubelskich barwach także dwóch młodych, perspektywicznych zawodników – Robert Lambert z Wielkiej Brytanii oraz Partick Hansen z Danii. Obu chciały pozyskać inne kluby w Polsce, obaj ostatecznie wybrali Lublin. W przypadku Hansena nie bez znaczenia była rekomendacja lubelskiego klubu udzielona przez czterokrotnego IMŚ, Hansa Nielsena, byłej gwiazdy Motoru Lublin.
Kontrakt na starty w drużynie KM Cross na finiszu okienka transferowego podpisał również wychowanek Unii Tarnów – Stanisław Burza, na którego duże doświadczenie klub liczy nie tylko na torze, ale również w parku maszyn.
W kadrze drużyny nie mogło zabraknąć adeptów szkółki żużlowej KM Cross Lublin: (Eryk Borczuch, Kamil Brzeziński, Dawid Fils, Maciej Kuromonow, Emil Peroń, Krystian Włodarczyk).

– Jesteśmy przekonani, że wyżej wymienieni zawodnicy są gwarancją wielu wspaniałych emocji na torze żużlowym przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie w sezonie 2017 – dodali działacze.
MAG

KM Cross Lublin w sezonie 2017

Skład drużyny zgłoszony do rozgrywek Polskiej 2. Ligi Żużlowej
Daniel Jeleniewski * Maciej Kuciapa * Paweł Miesiąc * Bjarne Pedersen (Dania) * Patrick Hansen (Dania) * Robert Lambert (Wielka Brytania) * Stanisław Burza * Eryk Borczuch * Kamil Brzeziński * Dawid Flis * Maciej Kuromonow * Emil Peroń * Krystian Włodarczyk