Lublin na dobry początek

Lubelska trasa należy do jednych z ciekawszych w cyklu City Trail

Dzisiaj (17 lipca) nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie rozpocznie się letnia edycja City Trail, ogólnopolskiego cyklu przełajowych biegów dla wszystkich!


Przez dwa tygodnie City Trail odwiedzi aż dziesięć miast. Biegi na dystansie 5 km oraz dodatkowo zawody dla dzieci i młodzieży oprócz Lublina odbędą się także kolejno w Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.
W Lublinie rywalizacja toczyć się będzie na trasach nad Zalewem Zemborzyckim. Biuro zawodów otwarte będzie o 17. Pół godziny później odbędzie się pierwszy z trzech biegów dla dzieci i młodzieży.
Bieg główny na dystansie 5 km zaplanowano na godzinę 19.
– Lista startowa będzie otwarta także w dniu dzisiejszym, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit – informuje Justyna Grzywaczewska z biura zawodów City Trail – Ten wynosi 500 osób na lokalizację i dotyczy tylko biegu głównego. W City Trail Junior nie ma limitów. Łącznie na listach startowych we wszystkich miastach jest jest ponad 3000 dorosłych i blisko 800 dzieci. Największa frekwencja zapowiada się w Bydgoszczy, Poznaniu i właśnie w Lublinie, gdzie opłaconych jest już ponad 360 dorosłych i blisko 70 dzieci – dodaje.
Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów.
W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. Gdyby ktoś pokusił się o starty w więcej niż jednej lokalizacji opłata startowa za drugi i każdy kolejny bieg to 14,5 zł – z tą uwagą, że trzeba zapisać się przez internet od razu na każdą z imprez.
Cykl City Trail onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, która w Lublinie rozpocznie się 14 października i potrwa do 17 marca przyszłego roku.
Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lubelską edycję zawodów wspiera Miasto Lublin.
Więcej informacji znajduje się na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.