Lublin przez pięć dni będzie pływacką stolicą Polski

W piątek na Aqua Lublin, gdzie od jutra przez pięć dni rywalizować będzie blisko 700 pływaków i pływaczek, odbyła się konferencja z udziałem zastępcy prezydenta Lublina Mariusza Banacha, prezesa AZS UMCS Dariusza Gawła i zawodników lubelskiego klubu.

Od wtorku do soboty w Lublinie rozgrywane będą Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu na krótkim basenie. W imprezie wystartuje blisko 700 zawodników i zawodniczek, w tym wielu medalistów mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych!


– Postaramy się pokazać na zawodach z jak najlepszej strony. Na pewno damy z siebie wszystko. Oczywiście serdecznie zapraszamy kibiców. Wasza obecność nam bardzo pomaga. Każdy lubi, gdy wygrywa klub z jego miasta. My jesteśmy silną ekipa, która popłynie na 100% swoich możliwości. Myślę, że to przyniesie efekty. Myślimy pozytywnie – mówi Kacper Klich z AZS UMCS Lublin, klubu który w zawodach reprezentować będzie liczna grupa zawodniczek i zawodników.

Eliminacje rozpoczynać się będą o godz. 9:00 – finały zaplanowano na godz. 17:00 (ostatniego dnia zawodów, w sobotę o godz. 16:30). MAG