Lublin tuż za Oświęcimiem

Seniorzy i młodzieżowcy sekcji pływackiej AZS UMCS po niezwykle udanych mistrzostwach Polski, odwiedzili w ubiegłym tygodniu lubelski ratusz, gdzie spotkali się z wiceprezydentem Krzysztofem Komorskim

Pływacy SMS Lublin zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas zawodów II rundy Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, rozegranych na Aqua Lublin. Lepsi okazali się jedynie reprezentanci SMS Oświęcim.

Lublinianie zdobyli aż 19 medali: 8 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Pływacy z Oświęcimia stawali na podium 20-krotnie.

W zawodach startowało aż 17 zespołów.

– Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej na pewno nas bardzo cieszy. Tym bardziej, że jest to dopiero trzeci rok funkcjonowania SMS-u w Lublinie. Uczestnicy są zadowoleni z organizacji, z obiektu, z miasta, które szczególnie w tym okresie roku jest bardzo ciekawe. Na pewno będziemy na stałe funkcjonować w kalendarzu imprez Polskiego Związku Pływackiego – skomentował start lubelskiej młodzieży trener Piotr Kasperek.

Złote medale dla SMS Lublin zdobyli Wiktoria Samuła na 50 m stylem grzbietowym (32.76) i na 100 m klasykiem (1:12.2), Julia Adamczyk na 400 m stylem dowolnym (4:24.75), 800 m stylem dowolnym (9:03.77) i 200 m zmiennym (2:19.68 sekundy), Weronika Żmuda na 200 metrów stylem klasycznym (2:32.98), Krzysztof Oller na 200 metrów motylkiem (2:04.29) oraz sztafeta kobiet 4 x 100 metrów stylem zmienny: Karolina Smyłek, Wiktoria Czarnecka, Weronika Żmuda, Julia Adamczyk (4:18.12).  BS