Lublinianie powalczą o eliminacje na mistrzostwa Europy

Rafał Boryc z Sokoła, srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata, jest jednym z głównych faworytów Pucharu Polski

Za dwa tygodnie, 25 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Króla Władysława Jagiełły w Lublinie odbędą się zawody Pucharu Polski. W szranki stanie blisko 200 zawodniczek i zawodników we wszystkich grupach wiekowych, począwszy od młodzików, skończywszy na seniorach.


– Koluchstyl to polska sztuka walki powstała na początku XXI wieku. Jej twórcą jest Wiesław Koluch. Ta dyscyplina łączy w sobie elementy sumo, zapasów, judo, ju-jitsu i innych chwytanych sportów walki – mówi Krzysztof Boryc, trener Sokoła Lublin, wielki propagator koluchstylu w naszym regionie.
Podczas zawodów w Lublinie w rywalizacji zobaczymy także seniorów, którzy walczyć będą o przepustki na mistrzostwa Europy.
– Warto nadmienić, że wśród faworytów zawodów są nasi reprezentanci, medaliści III Mistrzostw Świata w Koluchstyl, które zostały rozegrane w lipcu 2017 r. we Wrocławiu w ramach The World Games Plaza, między innymi złoty Bartłomiej Szymański oraz srebrni Oktawia Skraińska i Rafał Boryc – dodaje trener Krzysztof Boryc. „Nowy Tydzień” jest patronem medialnym pucharowych zawodów. MAG

Program Pucharu Polski w Koluchstylu

25 marca (niedziela)
11:30 rozpoczęcie walk
12:30 uroczyste otwarcie
12:50 kontynuacja walk
15:30 zakończenie walk i
dekoracja
Zawody zostaną przeprowadzone dzięki wsparciu Gminy Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.
Wstęp wolny!