Lublinianka wicemistrzynią NCCA

Świetnie w pływackich Mistrzostwach II Dywizji NCAA w amerykańskim Greensboro spisała się lublinianka Zuzanna Chwadeczko. Zawodniczka KU AZS UMCS, reprezentująca Drury University, wywalczyła dwa tytuły wicemistrzowskie!

Lublinianka w wyścigu na dystansie 200 jardów stylem zmiennym wynikiem 1:58.19 ustanowiła najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach! Złoto z Bailee Nunn przegrała o 0,64 s. Drugi srebrny medal Zuzanna Chwadeczko zdobyła w sztafecie 4 x 50 jardów stylem zmiennym. Polka wystąpiła na pierwszej zmianie. Popłynęła klasykiem. Z czasem 27.03 okazała się najlepsza. Ekipa Drury ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu.
Chwadeczko przebrnęła też eliminacje na 100 jardów stylem motylkowym. Po raz pierwszy w karierze złamała barierę 54 s (53.92)