LUK AZS UMCS odprawił ekipę Mysłowic z kwitkiem

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin po niezłym meczu pokonały we własnej hali Silesię Volley MSK Mysłowice 3:1. Dzięki wygranej, siódmej w rozgrywkach akademiczki awansowały na piąte miejsce w tabeli grupy 4 II ligi.

– Wydaje mi się, że w pierwszym secie wkradło się do naszej gry trochę nerwowości – Magdalena Bogusz, zawodniczka LUK AZS UMCS tłumaczyła po spotkaniu porażkę 21:25 akademiczek w pierwszym secie. – Potem jednak udało nam się zmobilizować i ostatecznie wygrać 3:1. To cieszy.

Dla mnie to był pierwszy mecz w Lublinie w tym sezonie, po powrocie do zespołu. Grało mi się bardzo dobrze. Powoli się zgrywamy na nowo i myślę, że idzie to w dobrym kierunku. Trochę tęskniło się za parkietem podczas tej przerwy – dodała rozgrywająca LUK AZS UMCS.

LUK AZS UMCS Lublin – Silesia Volley Mysłowice

3:1 (21:25, 25:17, 25:16, 25:19)
LUK AZS UMCS: Zielińska, Chruściel, Wawerska, Gieroba, Konop, Obszyńska, Bogusz, Pawlik, Nejkauf, Karpiuk, Urbańska, Najmrocka, Bogdańska, Kłuś.

Pozostałe mecze 16. kolejki:

SMS PZPS II Szczyrk – Marba Sędziszów Małopolski 3:1 (25:21, 9:25, 25:13, 25:15) * Tomasovia – Sokół Radzionków 3:0 (25:21, 25:20, 25:15) * San-Pajda Jarosław – Pogoń Proszowice 3:0 (25:21, 29:27, 25:11) * Maraton Krzeszowice – Halemba Ruda Śląska 0:3 (22:25, 24:26, 21:25).
1. San-Pajda 16 48 48-3
2. SMS PZPS II 15 33 37-16
3. Halemba 16 30 36-27
4. Tomasovia 16 28 33-25
5. LUK AZS UMCS 15 21 27-29
6. Mysłowice 16 20 29-34
7. Maraton 16 17 23-36
8. Sokół 16 16 20-37