Łukasz Lis znowu najszybszy

Lublinian Łukasz Lis wygrał Żelazny Triathlon, rozgrywany na Jeziorze Białym i na trasie Okuninka – Orchówek. 38-latek dystans: 750 m pływanie, 20 km jazda rowerem oraz 5 km bieg pokonał w rekordowym tempie – w godzinę, minutę i trzy sekundy, o 16 sekund szybciej niż przed trzema laty, gdy też wygrywał rywalizację.

Drugie miejsce zajął Daniel Juszkowiec z Warszawy (1:01:14), a trzecie kolejny z lublinian, Piotr Sieniawa (1:02:39). W czołowej „dziesiątce”, na siódmym miejscu znalazł się jeszcze jeden mieszkaniec Lublin, Robert Kiełbasa ze Szkoły Pływania Wodnik (1:03:45).

Wśród kobiet najszybsza była 18-letnia Marta Sikora z Juszczyna (k. Krakowa), która na metę przybiegła zaledwie 2 i pół minuty później od zwycięzcy i z czasem 1:03:38 w klasyfikacji generalnej była piąta!

Do „Żelaznego Biegu” organizowanego przez powiat włodawski, gminę i miasto Włodawa oraz stowarzyszenie Leniwce.pl już po raz szósty zgłosiło się ponad 270 zawodników, jednak limit wynosił 200. I niemal tylu wystartowało. Do mety dotarło 165 zawodników i 21 zawodniczek.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia.