Maciej Hołub z brązowym medalem

Brązowi medaliści Mistrzostw Europy Juniorów U20 Grosseto 2017 w sztafecie 4 x 400 m. Od lewej Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Antek Walicki oraz świdniczanin Maciek Hołub.

Maciej Hołub z AZS UMCS Lublin zdobył brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 20, rozgrywanych w we włoskim Grosseto! Świdniczanin stanął na podium wraz z kolegami z kadry Polski w sztafecie 4 x 400 m: Tymoteuszem Zimnym, Mateuszem Rzeźniczakiem i Antkiem Walickim.

Podopieczny Marka Jarosa biegał na trzeciej zmianie i podawał pałeczkę Tymoteuszowi Zimnemu, który odrobił stratę do czołowej trójki i wbiegł na metę na trzecim miejscu. Biało-czerwoni pokonali dystans w 3:09.32. Wygrali Włosi – 3:08.68, a drudzy byli Francuzi – 3:09.04.
W Mistrzostwach Europy U20 startował także jeszcze jeden reprezentant AZS UMCS Michał Sierocki. Mistrz Polski w biegu na 110 metrów przez płotki pomyślnie przeszedł eliminacje zajmując premiowane awansem trzecie miejsce w swojej serii. Czas 14.21 s (wiatr -1,5) m/s, znacznie odbiegał od jego życiówki 13,83 s uzyskanej przed dwoma tygodniami w Toruniu, kiedy wygrał 71. Mistrzostwa Polski Juniorów.
W półfinale Michał Sierocki pobiegł jeszcze wolniej – 14.38, zajął siódme miejsce w swojej serii. Ostatecznie podopieczny trenera Piotra Kitlińskiego został sklasyfikowany dopiero na 21. pozycji. BAS

Nie daleko pada jabłko od jabłoni

Sukces Macieja Hołuba nie powinien nikogo dziwić. Sport ma w genach!
Tegoroczny absolwent V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie to syn Beaty Hołub, jednej z najlepszych w historii polskiego skoku wzwyż zawodniczki, olimpijki z 1992 roku z Barcelony, 4-krotnej mistrzyni kraju.
Obecnie sukcesy odnoszą także dwaj bracia Maćka, starszy Jan, który jest czołowym polskim pływakiem oraz Krzysiek, który podobnie jak on w AZS UMCS para się lekką atletyką i już w przyszłym tygodniu wystartuje w Warszawie w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.