Mają powody do zadowolenia

47 medali, w tym 18 złotych, w Otwartych Mistrzostwa Lublina w sumo w kategorii młodzików i dzieci zdobyli reprezentanci lubelskiego Sokoła, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców podczas ostatnich zawodów w 2017 roku zdominowali przede wszystkim rywalizację wśród dziewcząt, obsadzając wszystkie miejsca na podium wśród młodziczek oraz dzieci starszych!

Znakomita postawa uczennic i uczniów z SP nr 20 nie jest niespodzianką. W szkole przy al. Piłsudskiego od 2014 roku istnieją bowiem klasy profilowane, a od września także klasa sportowa. – W sumie w czterech oddziałach uczy się i trenuje aż 87 dziewcząt i chłopców. Dzięki Urzędowi Miasta treningi odbywają się nie tylko w naszej szkole, ale także dwa razy w tygodniu w pobliskiej hali przy Al. Zygmuntowskich – mówi trener Krzysztof Boryc. – W 2017 roku nasze młodziczki i młodzicy wygrali międzywojewódzkie mistrzostwa zarówno w zapasach, jak i w sumo, więc niespodzianki w mistrzostwach Lublina być nie mogło. Rok zakończyliśmy zresztą z pokaźnym dorobkiem, aż 178 punktów, w rywalizacji sportu młodzieżowego w Polsce – dodaje.
Otwarte Mistrzostwa Lublina w sumo w kategorii młodzików i dzieci, ostatnia impreza dla reprezentantów Sokoła w 2017 roku, były też okazją do podsumowania występów podopiecznych trenera Boryca w minionych 12 miesiącach.
– Tradycyjnie już ogłosiliśmy klubowy ranking. Pierwsze miejsce zajęła Oktawia Skraińska, która podczas mistrzostw Polski juniorek w zapasach zdobyła w kategorii do 63 kg brązowy medal, a w mistrzostwach zrzeszenia LZS wśród młodzieżowców stanęła na najwyższym stopniu podium. Oktawia była także druga wśród seniorek w kategorii do 65 kg w mistrzostwach świata w koluchstylu, rozgrywanych we Wrocławiu w ramach World Games – dodaje Krzysztof Boryc.
W klubowym rankingu Sokoła za rok 2017 sklasyfikowanych zostało ponad 150 zawodniczek i zawodników! BAS

Ranking na najlepszego zawodnika ZTS Sokół Lublin w 2017 roku

1. Oktawia Skraińska 1236
2. Regina Watras 1082
3. Filip Domalewski 1058
4. Dominika Buss 1014
5. Roni Wójcik 962
6. Ireneusz Głowacki 954
7. Paweł Puacz 897
8. Wiktoria Chołodowska 830
9. Wiktoria Wójcik 825
10. Konrad Mrozowicz 706

11. Patrycja Misztal 645, 12. Adrian Gustowski 644, 13. Dominika Baran 601, 14. Aleksandra Zduńczuk 580, 15. Krystian Michna 579, 16. Małgorzata Grzywaczewska 575, 17. Adam Zawadzki 570, 18. Julia Ostrowska 550, 19. Karolina Baran 546, 20. Zuzanna Obroślak 543, 21. Bartłomiej Szymański 498, 22. Kewin Kłosowski 486, 23. Agata Rybaczuk 458, 24. Sebastian Michalak 449, 25. Martyna Kłoda 447, 26. Kacper Berejowski 441, 27. Aleksandra Kozłowska 430, 28. Szymon Bartoszek 428, 29. Wiktoria Mazurek 418, 30. Klaudia Michalak 413, 31. Kamil Lefeld 411, 32. Oliwia Maziarz 406, 33. Łukasz Wilkołazki 352, 34. Krystian Deneka 346, 35. Mateusz Bartnik 346, 36. Igor Cejner 337, 37. Pamela Cybul 337, 38. Karolina Zezula 334, 39. Oliwier Trześniak 330, 40. Krzysztof Grzywaczewski 330, 41. Nikola Siwiec 325, 42. Julia Lewtak 278, 43. Alan Szubartowski 266, 44. Jakub Tkaczyk 256, 45. Kacper Skowronek 254, 46. Kuba Brygoła 252, 47. Ewelina Bieńkowska 243, 48. Patryk Kolompar 242, 49. Daria Skałecka 241, 50. Maciej Miszczak 240, 51. Paulina Zyza 239, 52. Julia Kot 235, 53. Natalia Orzyp 232, 54. Kacper Sawa 230, 55. Sebastian Cieżko 229, 56. Paweł Danys 224, 57. Piotr Pytka 220, 58. Nikola Wójcik 215, 59. Aleksandra Ostrowska 205, 60. Adam Grabowski 205, 61. Kamil Tylec 204, 62. Konrad Olszak 202, 63. Natalia Siwiec 198, 64. Szymon Cejner 197, 65. Oliwia Majchrzak 193, 66. Oliwia Kozłowska 185, 67. Julia Szalast 183, 68. Weronika Kot 173, 69. Seweryn Wójtowicz 150, 70. Katarzyna Grzegorczyk 150, 71. Krystian Gardziejewski 150, 72. Paweł Niezgoda 148, 73. Jakub Witkowski 146, 74. Ewa Poleszak 145, 75. Kacper Głębocki 144, 76. Mateusz Piechota 141, 77. Anna Gut 133, 78. Karol Ostrowski 128, 79. Nikola Błaszczak 123, 80. Karolina Grzegorczyk 122, 81. Żaneta Michalak 121, 82. Wojciech Wlaszczyk 115, 83. Nikola Kamola 114, 84. Adlan Borhaschvili 113, 85. Jakub Nowakowski 111, 86. Katerina Poselska 106, 87. Tomasz Janik 99, 88. Georgi Esiva 98, 89. Natalia Koper 95, 90. Julian Więckowski 93, 91. Mansur Abdurzakov 90, 92. Monika Bieńkowska 90, 93. Bartosz Mordziński 87, 94. Patrycja Bieńkowska 85, 95. Kuba Plewij 82, 96. Fabian Kolanecki 80, 97. Nikola Sękowska 75, 98. Rafał Koziej 73, 99. Szymon Trzaska 65, 100. Emilia Skraińska 64, 101. Wiktoria Jakimińska 63, 102. Agnieszka Orzyp 60, 103. Jurij Vychrystiuk 60, 104. Łukasz Mełgieś 60, 105. Kinga Siwiec 59, 106. Patryk Kostkowski 58, 107. Norbert Zieliński 55, 108. Stanisław Sidorski 55, 109. Michał Łuczkowski 55, 110. Wiktoria Czopek 53, 111. Patryk Kozłowski 53, 112. Karol Puchała 48, 113. Dawid Szczygielski 48, 114. Natalia Kłoda 45, 115. Marcel Pieprzniak 44, 116. Dawid Bilyal 44, 117. Robert Wołkowicz 40, 118. Jakub Pawlak 40, 119. Cyprian Słomka 35, 120. Karolina Pilaszewska 35, 121. Paweł Cieżko 35, 122. Miłosz Foc 34, 123. Agata Tkaczyk 32, 124. Dominika Kijowska 32, 125. Michał Buczko 32, 126. Dmitri Michailov 30, 127. Leon Malinowski 30, 128. Nataliel Wręga 28, 129. Marcin Matyjaszczyk 24, 130. Vasyl Muzychnski 24, 131. Piotr Szczech 22, 132. Karol Wojciechowski 22, 133. Filip Witkowski 20, 134. Jakub Stolarski 20, 135. Wojciech Cajzer 20, 136. Oliwia Piłat 20, 137. Szymon Olszewski 19, 138. Weronika Kowal 18, 139. Wojciech Nóżka 15, 140. Wiktoria Skrobucha 15, 141. Dariusz Kluś 14, 142. Nikola Osuch 13, 143. Michał Hudziak 13, 144. Kacper Piskorek 10, 145. Weronika Zaborek 10, 146. Wiktoria Czopek, Bartosz Mrozik 7, 147. Jakub Pawlak, Kinga Zawadzka 6, 148. Stanisław Sidorski, Mateusz Król 6, 149. Krystian Lefeld 5, 150. Maks Szemro 5, 151. Oliwier Tatara 3.

Wyniki Otwartych Mistrzostw Lublina młodzików i dzieci w sumo

młodzicy – 35 kg: 1. Roni Wójcik, 2. Kacper Berejowski, 3. Karol Ostrowski i Adrian Gustowski (SP 20) * 40 kg: 1. Filip Domalewski, 2. Vasyl Muzychynsky, 3. Krystian Michna (SP 20) * 55 kg: 1. Konrad Mrozowicz (SP 20), 2. Szymon Winnicki (SP 45), 3. Szymon Bartoszek (SP 20) * 75 kg: 1. Krzysztof Grzywaczewski (SP 20), 2. Michał Buczko (SP 2), 3. Konrad Olszak (SP 20)
młodziczki – 40 kg: 1. Wiktoria Wójcik, 2. Daria Skałecka, 3. Patrycja Misztal (SP 20) * +40 kg: 1. Regina Watras, 2. Karolina Zezula, 3. Wiktoria Mazurek i Agata Rybaczuk (SP 20)
dzieci – grupa A (młodsza)
chlopcy – 30 kg: 1. Jakub Kościuk (SP 2), 2. Paweł Niezgoda (Krężnica), 3. Maciej Uszyński (SP 25) i Miłosz Foc (SP 31) * 33 kg: 1. Leon Malinowski, 2. Jan Jachymek (SP 4), 3. Mikołaj Pierzchała (SP 7) * 35 kg: 1. Kacper Trzciński, 2. Dawid Rak (SP 2), 3. Leon Pierzchała (SP 7) * 38 kg: 1. Mateusz Bartnik (SP 20), 2. Julian Więckowski (Krężnica), 3. Sebastian Frąk (SP 2) i Oskar Niewiadomski (SP 31) * 50 kg: 1. Adam Grabowski (SP 20), 2. Wojciech Wlaszczyk (SP 51), 3. Sebastian Łopata (SP 30)
dziewczęta – 30 kg: 1. Zuzanna Knap (Kalinówka), 2. Zuzanna Kościuk (SP 2), 3. Klaudia Skrobucha (SP 20) * 32 kg: 1. Nikola Błaszczak (SP 20), 2. Paulina Puacz, 3. Wiktoria Korneliusz (SP 2) i Wiktoria Skrobucha (SP 20) * 42 kg: 1. Natalia Koper, 2. Katerina Poselska (SP 20), 3. Dominika Sowa (SP 2)
dzieci – grupa B (starsza)
chłopcy – 30 kg: 1. Mateusz Bartnik, 2. Krystian Deneka, 3. Jakub Brygoła (SP 20) * 35 kg: 1. Kamil Tylec, 2. Kevin Kłosowski (SP 20) * 50 kg: 1. Adam Grabowski, 2. Jakub Plewik (SP 20) * +50 kg: 1. Szymon Bartoszek (SP 20), 2. Michał Buczko (SP 2)
dziewczęta – 28 kg: 1. Natalia Orzyp, 2. Nikola Błaszczak, 3. Wiktoria Skrobucha (SP 20) * 30 kg: 1. Katerina Poselska, 2. Aleksandra Kozłowska, 3. Nikola Osuch (SP 20) * 35 kg: 1. Nikola Siwiec, 2. Martyna Kłoda, 3. Julia Szalast i Julia Kot (SP 20) * 45 kg: 1. Oliwia Kozłowska, 2. Zuzanna Obroślak, 3. Natalia Koper i Karolina Rudzińska (SP 20)

Podziękowania dla „Nowego Tygodnia”

Tuż po zakończeniu Otwartych Mistrzostw Lublina w sumo Krzysztof Boryc, trener Sokoła, wręczył podziękowanie od lubelskiego klubu dla „Nowego Tygodnia” Krzysztofowi Basińskiemu, naszemu redakcyjnemu „sportowcowi”.

Podczas uroczystego podsumowania minionego roku w lubelskim Sokole miła niespodzianka spotkała także naszą redakcję.

– Chciałem gorąco podziękować „Nowemu Tygodniowi” oraz redaktorowi Krzysztofowi Basińskiemu za medialne wsparcie, jakie od wielu lat udzielają naszemu klubowi – mówił Krzysztof Boryc, trener Sokoła, wręczając podziękowanie dla naszej redakcji. – Mogę zapewnić, że w 2018 roku także nie zabraknie okazji do opisywania przez tygodnik sukcesów naszych zawodniczek i zawodników – dodał szkoleniowiec lubelskiego klubu.
MAG