Maraton Kresowy

Za nami długo oczekiwany przez wszystkich miłośników rowerów z regionu Maraton Kresowy. Niedzielny – janowski odcinek to w całym cyklu wyścigów jeden z najpiękniejszych, ale i najcięższych etapów.

Przewyższenia, piaszczyste drogi pośród pól i „ciężki” podjazd do mety po asfalcie. Zawodnicy mieli do pokonania: mikro maraton – 100 m, mini maraton – 5km, półmaraton – 32 km lub maraton – 61 km. Przewyższenia dla półmaratonu to przeszło 500 m z ekstremalnym podjazdem pod Łysą Górę z nachyleniem 20%. Tak bogate urozmaicenie trasy przyciąga do Janowa zawodników od kilku już lat, a zmiany na trasie, jakie są wprowadzane przed każdym startem, sprawiają, że nawet na najlepszych czekają niespodzianki, które wyciskają ostatnie poty.

Tegoroczny wyścig na terenie Gminy Chełm był bardzo owocny dla rowerzystów z naszego regionu. Zawodnicy grupy Azart Peleton stawali na pudle nie tylko w swoich kategoriach, ale również w rywalizacji drużynowej zgarniając dwie statuetki w kategorii Maraton i Maraton Mini. Na zawodników czekały nie tylko świetnie przygotowane trasy, ale również całe zaplecze począwszy od parkingów po świetnie przygotowany catering bogaty w węglowodany i mnóstwo naturalnych witamin w owocach. Najlepsi zawodnicy otrzymali specjalne statuetki ufundowane przez Gminę Chełm i nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wyniki Grupy Azart Peleton Chełm

MARATON:
Wiesław Wójtowicz OPEN 8, kat M5 2
Wiesław Pawluk OPEN 11, kat M4 2
Adam Chachaj OPEN 13, kat M3 5
Karol Kosacki OPEN 29 Orlik 2
Janusz Wolanin OPEN 40, kat M5 4
Katarzyna Błaszczak OPEN KOBIETY 3
PÓŁMARATON:
Paweł Semeniuk OPEN 9, kat M3 4
Wiesław Kociuba OPEN 45, kat M6 1
Wojciech Mróz OPEN 57 , kat M4 17
Łukasz Mróz OPEN 64, kat Junior Młodszy 6
Daniel Adamczuk OPEN 94, kat Orlik 5
Grzegorz Skoczeń OPEN 95, kat M3 2
Robert Jędruszczak OPEN 108, kat Junior 6
Jerzy Dąbrowski OPEN 133, kat M7 1
Aleksandra Szymańska OPEN16 , kat kobiety Junior 2
Monika Wójtowicz OPEN 17, kat Kobiety Sport 3
Karolina Huczuk OPEN 18, kat K3 7
Beata Wójtowicz OPEN19, kat K4 4
MINI:
Szymon Mróz – Chłopcy do lat 8 msc 1
Piotr Wolanin – Chłopcy do lat 8 msc 4
Mikro:
Martynka Wolanin – Dziewczynki lat 6 – 1
Oliwia Chachaj – Dziewczynki lat 6 – 3
Magda Błaszczak – Dziewczynki lat 6 – 5
Iga Wolanin- – Dziewczynki lat 4 – 2

Klasyfikacja Generalna:

MIKRO
Dziewczynki do lat 4
1. Zuzanna Matkowska
2. Iga Wolanin
Chłopcy do 4 lat
1. Kornel Grzech
2. Bruno Żukowski
3. Julian Lipczak
Chłopcy 5 lat
1. Adam Wnuszyński
Dziewczynki 6 lat
1. Martyna Wolanin
2. Zuzanna Nużka
3. Oliwia Chachaj
Chłopcy 6 lat
1. Błażej Luty
2. Jakub Piotrowski
3. Miłosz Szara
Chłopcy 7 lat
1. Dawid Pytel

MINI
Dziewczynki do lat 10
1. Patrycja Tabor
2. Aleksandra Kaliszuk
3. Michalina Ciupina

Chłopcy do lat 8
1. Szymon Mróz
2. Bartosz Gregorczyk
3. Piotr Luty
Chłopcy 9-10 lat
1. Arvid Korolczuk
2. Kamil Rećko
3. Wojciech Wnuszyński
Żak Dziewczynki
1. Wiktoria Wójcik
2. Anna Packiewicz

Żak
1. Vladislav Yuodaitis
2. Filip Tabor
3. Maksymilian Czapski
Mini Hobby
1. Olgierd Salik
2. Robert Tabor
3. Franciszek Kędra
Mini Młodziczka
1. Nikola Chciuk
Mini Hobby Kobiety
1. Dorota Tabor
2. Laura Yuodaitis
3. Larisa Yuodaitis

Klasyfikacja drużynowa
1. AMP UKS Victoria Radzymin
2. VELOGRODNO
3. Azart Peleton Chełm

Najlepsza zawodniczka Gminy Chełm
Aleksandra Kaliszuk

Najlepszy zawodnik Gminy Chełm
Szymon Mróz

PÓŁMARATON
Kobiety Junior
1. Aleksandra Khitrushko
2. Aleksandra Szymańska
3. Aleksandra Czapska
Młodzik
1. Filip Dobryniewski
2. Kiryl Marchyk
3. Mikołaj Sidoruk
Junior Młodszy
1. Konrad Panglisz
2. Aliaksandr Sychuhou
3. Mateusz Gawryluk

Junior
1. Yauheni Mikhasiuk
2. Adrian Torba
3. Paweł Iwaniuk
Kobiety Sport
1. Magdalena Kuszmider
2. Karolina Podgórska
3. Monika Wójtowicz
Orlik
1. Jakub Kabaciński
2. Norbert Skiba
3. Marcin Cichocki
Mężczyźni M2
1. Kamil Różalski
2. Artur Charczuk
3. Marcin Chabros
Kobiety Fit K3
1. Katarzyna Citko
2. Magda Starosta
3. Katarzyna Salik
Mężczyźni M3
1. Tomasz Siewierski
2. Radosław Wasilewski
3. Prasviryn Yahor
Kobiety Fit K4
1. Jolanta Kulikowska
2. Anna Kędra
3. Marta Banach Klujewska
Mężczyźni M4
1. Michał Bojarczak
2. Siarhei Nikulin
3. Paweł Chomiczewski
Mężczyźni M5
1. Valery Kryvel
2. Andrzej Rytel
3. Zbigniew Zając
Kobieta Fit K5
1. Iwona Piwowar
2. Małgorzata Walendzewicz
3. Elżbieta Zając
Mężczyźni M6
1. Wiesław Kociuba
2. Marek Piwowar
3. Wiesław Wepa
Mężczyźni M7
1. Jerzy Dąbrowski
2. Marian Kita
3. Aleksander Pańko
Open
1. Tomasz Siewierski
2. Radosław Wasilewski
3. Michał Bojarczak
Kobiety Open
1. Magdalena Kuszmider
2. Katarzyna Citko
3. Aleksandra Khitrushko
Klasyfikacja drużynowa
1. Bliska Team
2. VALOGRODNO
3. MTB Huragan Międzyrzec Podlaski
Najlepsza zawodniczka Gminy Chełm
Aleksandra Szymańska
Najlepszy zawodnik
Gminy Chełm
Wiesław Kociuba

MARATON
Orlik
1. Jakub Niewiarowski
2. Karol Kosacki
Mężczyźni M2
1. Yauheni Navasad
2. Victar Kustinsky
3. Konstantin Balabanov
Mężczyźni M3
1. Andrei Murygin
2. Ales Shymanovich
3. Adrian Karpiuk
Mężczyźni M4
1. Łukasz Pańko
2. Wiesław Pawluk
3. Andrzej Miszczuk
Mężczyźni M5
1. Dariusz Zakrzewski
2. Wiesław Wójtowicz
3. Jerzy Stękiel
Mężczyźni M6
1. Franciszek Rogalski
2. Jan Charkiewicz
3. Wiesław Gawryluk
Open
1. Yauheni Navasad
2. Daiusz Zakrzewski
3. Victar Kustinsky
Kobiety Open
1. Ksenia Kasabutskaya
2. Inha Kloptsava
3. Katarzyna Błaszczak
Klasyfikacja drużynowa
1. Azart Peleton Chełm
2. MISTRAL Grodno SA Radio Białystok
3. Roztocze Cycling Team
Najlepsza zawodniczka Gminy Chełm
Katarzyna Błaszczak
Najlepszy zawodnik Gminy Chełm
Wiesław Wójtowicz