Marzenia się spełniają!

Dwa złote medale oraz brąz w rozgrywanych w Krakowie Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym zdobyła Justyna Marciniak z Lubelskiego KKT! Nasza mistrzyni obroniła tytuł w kumite indywidualnym oraz sięgnęła po mistrzostwo w rozgrywanej w kumite po raz pierwszy rywalizacji drużynowej. Na najniższym stopniu podium stanęła w fuku-go.
W kumite indywidualnym Marciniak okazała się lepsza od Agnieszki Sajdutki z AKT Rzeszów. Brązowe medale przypadły Niemce Katrin Hubatsch i Litwince Juste Baltrusaityte.
W kumite drużynowym Polki pokonały w finale Czeszki.
W fuku-go kobiet lepsze od zawodniczki Lubelskiego KT były jedynie Maria Depta (Sokół) i Rosjanka Natalia Wyerloka.
– Te dwa medale w kumite są spełnieniem moich marzeń. Od zawsze była to moja koronna konkurencja. Cieszę się, że obroniłam tytuł i miałam okazję zaprezentować się z dziewczynami w drużynie. Dopingowałyśmy się wzajemnie i stworzyłyśmy świetny team – żadna nie była ani lepsza, ani gorsza, to był klucz do sukcesu. Cieszę się, że wytrzymałam presję mistrzyni świata, bo ciężej znieść sukces niż porażkę – powiedziała tuż po zdobyciu złotych krążków nasza mistrzyni.
Zawody, rozgrywane w piątek i sobotę w Krakowie, toczyły się pod dyktando Polaków. Biało-czerwoni w kategorii seniorów wywalczyli aż 11 złotych medali – okazali się bezkonkurencyjni prawie we wszystkich konkurencjach, zdobyli dodatkowo 2 srebrne i 4 brązowe medale. Młodzieżowcy w konkurencjach indywidualnych zakończyli rywalizację z 10 krążkami (6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy). Juniorzy i kadeci wywalczyli po 9 medali!