Masaż terapeutyczny – kurs

Jeżeli lubisz pracę z ludźmi, chciałbyś dobrze zarabiać, a do tego marzysz o zajęciu, które pozwoli Ci naprawdę pomagać innym, to zapewne odnalazłbyś się jako osoba wykonująca masaż terapeutyczny! Dowiedz się, jak wygląda kurs takiego masażu i co dokładnie można po nim robić.

Czym jest masaż terapeutczny?

Masaż terapeutyczny jest obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych form masażu – dzieje się tak ze względu na styl życia pacjentów. Ludzie są dzisiaj bardzo zabiegani i nie brak im stresów – a to prowadzi niestety do powstawania wielu chorób i dolegliwości. Masaż taki polega na odpowiedniej pracy z tkankami miękkimi, dzięki czemu możliwe staje się uporanie z nadmiernym napięciem czy bólem. Czasami ból nie jest odczuwany w miejscu odległym od tego, gdzie “tkwi problem” – dobry masażysta jest w stanie odnaleźć przyczynę i uwolnić klienta od odczuwanych dolegliwości. Ten rodzaj masażu często może być stosowany w stanach chorobowych przewlekłych i podostrych, jako uzupełnienie innych form leczenia (na przykład farmakoterapii). Często, aby klient odczuł wyraźną ulgę, potrzebny jest nie jeden, ale kilka zabiegów w określonych odstępach czasu.

Czego dowiesz się na kursie?

Podczas trwania kursu będziesz miał okazję przyswoić zarówno sporo wiedzy teoretycznej (dotyczącej między innymi budowy ciała człowieka), jak i praktycznej. Dowiesz się, jak postępować z konkretnymi grupami klientów, co możesz zrobić, gdy zgłaszają się do Ciebie osoby z różnymi dolegliwościami, jaki rodzaj dotyku pomaga przy poszczególnych przypadłościach. Będziesz także bardzo dużo ćwiczył wykonywanie masażu – w końcu Twoje dłonie już niedługo mają się stać Twoim narzędziem pracy! Doświadczeni specjaliści nauczą Cię, jak przeprowadzić badanie i diagnozowanie zaburzeń napięcia tkanek miękkich oraz jakie są podstawowe strategie masażu mięśniowo-powięziowego. Poznasz także podstawy psychologii i komunikacji z klientem – dobry masażysta dba nie tylko o mięśnie czy stawy klientów, ale także o ich samopoczucie, które ma wpływ na stan fizyczny.

Więcej o kursach masażu możesz przeczytać na http://www.akademia-masazu.pl/

Kto się do tego nadaje?

Na pewno osoba, która decyduje się na kurs masażu terapeutycznego, powinna być życzliwa i empatyczna względem innych – często będą się do nas zgłaszały osoby z różnymi dolegliwościami, które będą potrzebowały Twojej pomocy. Dodatkowo, bardzo ważna jest wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka – zdarza się, że klient nie jest w stanie powiedzieć, co tak naprawdę mu doskwiera, a “komunikuje to” w sposób niewerbalny jego ciało. Istotny jest także stan naszego zdrowia – wykonywanie masażu terapeutycznego wiąże się z wieloma godzinami przepracowanymi w pozycji stojącej, co mogą utrudniać na przykład niektóre wady kręgosłupa. Na kurs masażu terapeutycznego mogą zapisać się osoby, które chcą zdobyć zupełnie nowe kwalifikacje, jak i ci, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje – czyli na przykład praktykujący fizjoterapeuci.

Zawód masażysty wiąże się z odpowiedzialnością, ale i prestiżem. Jeśli czujesz, że jest to zajęcie dla Ciebie, nie zwlekaj i zapisz się na kurs!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here