Materace w Gnieźnie ‒ jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Materac idealnie dostosowany do Twoich potrzeb to gwarancja zdrowego snu i dobrego samopoczucia po przebudzeniu. Dlaczego twardość i rodzaj materaca to najważniejsze cechy, na które musisz zwrócić uwagę?

Twardość materaca ‒ jaką wybrać?

Twardość materaca zależy w dużej mierze od wagi osób korzystających z sypialni. Ogromne znaczenie ma także rola, którą będzie odgrywać materac. Większa twardość materaca może być wskazana dla osób otyłych albo cierpiących na schorzenia kręgosłupa, ale zdecydowanie odradzana pacjentom z chorobami układu krążenia. Zastanów się więc nad swoimi potrzebami, a potem wybierz materac o twardości określonej według następujących symboli:

  • H1 (miękki) ‒ idealny dla najmłodszych domowników i osób o drobnej budowie. Maksymalna waga osoby śpiącej na takim materacu wynosi 60 kg. Korzystanie z materaca przez cięższego domownika spowoduje szybsze zużycie materaca, a dla śpiącego będzie oznaczało niekomfortowy sen.
  • H2 (średni) ‒ przeznaczony dla osób o wadze od 60 do 80 kg. To, obok średnio twardego materaca H3, najpopularniejsza twardość materaca w Polsce. Chętnie wybierana do podwójnych łóżek.
  • H3 (średnio twardy) ‒ najlepszy wybór dla domowników, których waga waha się w granicach od 80 do 100 kg. Sen na takim materacu jest wskazany jako profilaktyka wad postawy i schorzeń kręgosłupa. To odpowiedni model dla osób, u których zdiagnozowano problemy zdrowotne skutkujące bólami pleców.
  • H4 (twardy) ‒ polecany osobom, które ważą więcej niż 100 kg. Najtwardszy z materacy, który nie odkształca się mimo dużego nacisku. Właściwości zawdzięcza sztywnym i trwałym materiałom.

Jaka twardość materaca do podwójnego łóżka?

Sporym wyzwaniem może być np. kupno nowego materaca do tzw. łóżka małżeńskiego, na którym śpią dwie osoby o zróżnicowanej wadze. Można wybrać dwa mniejsze materace o różnej twardości. Ważne jest jednak, aby oba miały taką samą wysokość. Innym rozwiązaniem jest zakup materaca ze strefami twardości, który dostosowuje się do nacisku konkretnych partii ciała. Dobrym przykładem takiego modelu jest lateksowy materac Melody znanego producenta Hilding. Najważniejsze cechy tego produktu to 7 stref twardości i zdejmowany pokrowiec, który nadaje się do prania w domowej pralce. Model zaprojektowano z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, tak aby mogły spać na nim pary, których waga różni się nawet o 30 kg.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Łatwo wyróżnić trzy podstawowe rodzaje materacy: piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Ze względu na specyficzne preferencje albo potrzeby zdrowotne możesz wybrać również materace medyczne. Najlepsze i najtrwalsze są produkty renomowanych firm, takich jak szwedzka Hilding Anders, której historia sięga 1939 roku. Można kupić je w 40 krajach, w tym w Polsce. Wygodne zakupy on-line zrobisz m.in. na Materacegniezno.pl lub Materacestargard.pl. Do wyboru masz np.:

  1. Materac piankowy Hilding Rumba z pianki termoelastycznej Visco i wysokoelastycznej Velvet Touch. Visco reaguje na ciepło ciała i dostosowuje się do jego kształtów, a tym samym zmniejsza napięcie mięśni i ułatwia ich regenerację. Velvet Touch wyróżnia się optymalną twardością i dużą sprężystością, a 7 stref twardości w trakcie snu stanowi podparcie dla najważniejszych partii ciała. Materac ma status wyrobu medycznego w klasie I, przeciwdziała odleżynom.
  2. Materac sprężynowy Hilding Dance z innowacyjnymi sprężynami kieszeniowymi Multi Pocket, rozłożonymi pomiędzy 7 stref drobnych sprężynek, to ideał na bóle kręgosłupa. Materac ma 15 cm wysokości, pewnie podpiera kręgosłup, jest polecany dla par z dużą różnicą wagi. Wierzchnią warstwę wieńczą dwa blaty pianek ‒ wysokoelastyczna HR i chłodząca FloFom.
  3. Materac hybrydowy, który łączy w sobie najlepsze cechy materacy piankowych i sprężynowych, tj. miękkość i otulenie ciała podczas snu z jednoczesnym pewnym podparciem wszystkich odcinków kręgosłupa.

Materace w Gnieźnie ‒ jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Wybór idealnego materaca nie jest łatwy. Jeśli chcesz, aby wybrany model służył Ci przez wiele lat, postaw na znanego i lubianego producenta, któremu warto zaufać. Jednym z nich jest Hilding Anders ‒ szwedzka marka, w której ofercie z łatwością znajdziesz materac skrojony do Twoich potrzeb.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here