Mateusz Buda zasłużył na największe brawa

Medaliści Grand Champion Pucharu Polski – Mateusz Buda z LKSW Dan Świdnik w środku

Sześcioosobowa ekipa LKSW Dan ze Świdnika startowała w rozgrywanym w Opolu otwartym Pucharze Polski w taekwondo – Polish Open Cup. Mimo znacznie skromniejszego niż zwykle składu nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, zdobywając jedenaście medali. W zawodach rywalizowało ponad 500 zawodników z 26 klubów z Polski, Czech i Mołdawii.


Szczególne powody do zadowolenia może mieć Mateusz Buda, który tryumfował w walkach semi-contact juniorów (kat. -175 cm), był drugi w light-contact do 60 kg, a występ zakończył zwycięstwem w prestiżowej konkurencji walk Grand Champion seniorów i juniorów, rozgrywanej w formule open bez podziału na wagi.
Również trzy medale wywalczyła Małgorzata Ciesielska, zwyciężając w układach tradycyjnych juniorek i zdobywając srebro w układach dowolnych oraz walkach light-contact. Niestety, w walce finałowej doznała kontuzji i pojedynek musiał być przerwany.
Złoto w układach tradycyjnych i srebro w walkach semi-contact w bardzo mocno obsadzonej kategorii -185 cm juniorów zapisał na koncie Kacper Lekan. Wśród seniorów w semi-contact -175 cm dominował złoty medalista tegorocznych otwartych mistrzostw Europy Marcin Gupta, kolejny raz stając na najwyższym stopniu podium.
Jedyny młodzik w ekipie, Tomasz Gumienniak zwyciężył w układach tradycyjnych i był trzeci w walkach semi-contact. Tym razem bez medalu wróciła z Opola Maja Woźniak. Wyjazd na Polish Open Cup zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.
9 grudnia danowcy staną w szranki po raz ostatni w 2017 roku. Najmłodsi zawodnicy klubu wystąpią w trzynastej już edycji Mikołajkowego Pucharu Łopiennika