Mateusz Luty obronił tytuł

Medaliści XX Mistrzostw Polski w Bobslejach. Złoto zdobyli Mateusz Luty z AZS UMCS Lublin i Krzysztof Tylkowski z Floty Gdynia, srebro Jakub Stano i Arnold Zdebiak, a brąz Jakub Zakrzewski i Michał Pietrzak

W łotewskiej miejscowości Sigulda odbyły się XX Mistrzostwa Polski w Bobslejach. Zawodnicy rywalizowali w kategorii dwójek. Tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem obronili Mateusz Luty z AZS UMCS Lublin i Krzysztof Tylkowski z Floty Gdynia, olimpijczycy z koreańskiego Pjongczangu.

Luty i Tylkowski, regularnie startujący w zawodach Pucharu Świat i Pucharu Europy, byli zdecydowanymi faworytami mistrzostw i nie zawiedli. Zdecydowanie wygrali oba ślizgi, uzyskując czasy 50,87 i 51,18.

Na podium znaleźli się też dwaj inni reprezentanci lubelskiego AZS: Jakub Stano, startujący z Arnoldem Zdebiakiem, zajął drugie, miejsce przegrywając rywalizację z mistrzowską dwójką o prawie dwie i pół sekundy.

Na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Zakrzewski, występujący w dwójce z Michałem Pietrzakiem. Brązowi medaliści byli gorsi od triumfatorów aż o osiem sekund.

Teraz naszych zawodników czeka krótka chwila odpoczynku przed kolejnym zgrupowaniem, które tym razem odbędzie się na niemieckim torze w Konigssee.

Pierwszy start naszych bobsleistów w Pucharze Świata, na torze w Siguldzie, zaplanowany został na 7-8 grudnia.