Mateusz Socha – „Ile można?”

Chełmski Dom Kultury zaprasza 18 lutego br. o godz. 19.00 na występ Mateusza Sochy – komika, który wyspecjalizował się w tzw. storytellingu. Bilety po 75 zł. Sprzedawane jest 30 proc. miejsc w sali widowiskowej, a osoby zaszczepione przeciw Covid-19 nie wliczają się do tego limitu; wstęp na wydarzenie będzie możliwy tylko i wyłącznie w obowiązującym aktualnie reżimie sanitarnym; występ dla osób powyżej 18. roku życia (między 16. a 18. rokiem życia z pisemnym pozwoleniem od rodziców).

Repertuar Centrum Kultury Filmowej „Zorza” w Chełmie

21 lutego, poniedziałek 14.00 – Dziki Zachód Calamity Jane, Zorza
16.00 – Moje życie to cyrk, Zorza
18.15 – Biały Potok, Zorza
20.15 – Hazardzista, Zorza
22 lutego, wtorek
14.00 – Moje życie to cyrk, Zorza
16.15 – Dziki Zachód Calamity Jane, Zorza
18.15 – Hazardzista, Zorza
20.45 – Biały Potok, Zorza
23 lutego, środa
14.00 – Dziki Zachód Calamity Jane, Zorza
16.00 – Moje życie to cyrk, Zorza
18.15 – Biały Potok, Zorza
20.15 – Hazardzista, Zorza
24 lutego, czwartek
14.00 – Moje życie to cyrk, Zorza
16.15 – Dziki Zachód Calamity Jane, Zorza
18.15 – Hazardzista, Zorza
20.45 – Biały Potok, Zorza
25 lutego, piątek
13.30 – Potworna rodzinka 2, Zorza
15.45 – Potworna rodzinka 2, Zorza
18.00 – Zaułek koszmarów, Zorza
21.00 – Śmierć na Nilu, Zorza
26 lutego, sobota
11.00 – Potworna rodzinka 2, Zorza
13.15 – Potworna rodzinka 2, Zorza
15.30 – Potworna rodzinka 2, Zorza
18.00 – Śmierć na Nilu, Zorza
20.45 – Zaułek koszmarów, Zorza
27 lutego, niedziela
11.00 – Potworna rodzinka 2, Zorza
13.15 – Potworna rodzinka 2, Zorza
15.30 – Potworna rodzinka 2, Zorza
18.00 – Zaułek koszmarów, Zorza
21.00 – Śmierć na Nilu, Zorza

Kolacja dla głupca

Chełmski Dom Kultury zaprasza 4 marca o godz. 17.15 na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. „Kolacja dla głupca” to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów. Tytułowa kolacja dla głupca ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi.

Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady. Obsada: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha/ Marta Chodorowska, Michał Zieliński. Sprzedawane jest 30 proc. miejsc na sali, osoby zaszczepione nie wliczają się do tego limitu. Ze względu na osiągnięcie tego limitu, obecnie sprzedawane są już tylko bilety dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Bilety po 95 i 110 zł.

Zaproszenie do muzeum

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na stałą wystawę pt. „Chełm jest jego imię… Dzieje miasta od X do XX wieku”. Ekspozycja w budynku przy ul. Lubelskiej 57. Przedsięwzięcie dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Seanse KDF odwołane

Z powodu sytuacji epidemiologicznej seanse filmowe w ramach Klubu Dobrego Filmu w Chełmskiej Bibliotece Publicznej zostały zawieszone do końca lutego. Pracownicy biblioteki przepraszają za utrudnienia.

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa

Chełmski Dom Kultury zaprasza 26 lutego o godz. 18.00 na koncert „Starego Dobrego Małżeństwa”, najbardziej rozpoznawalnego zespołu z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Od przeszło trzech dekad prowadzi go Krzysztof Myszkowski – charyzmatyczny pieśniarz, kompozytor. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. „Stare Dobre Małżeństwo” regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem. Skład zespołu: Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna, Wojciech Czemplik – skrzypce, Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa. Bilety po 60 zł – sprzedawane są wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.

Świat według Koguciuka

W Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Lubelskiej 55 w Chełmie można oglądać wystawę obrazów Stanisława Koguciuka (1933-2021) z Pławanic – jednego z najznamienitszych twórców ludowych. Zmarły 13 listopada ub.r. artysta uznany został za „jednego z ostatnich autentycznych twórców ludowych”. Pozostawił po sobie tysiące obrazów. Ekspozycja prezentuje cykle malarskie o zróżnicowanych rozwiązaniach ikonograficznych, układach kompozycyjnych, ale zawsze oddających autentyzm wypowiedzi artystycznej autora.

Koncert „Good God”

Chełmski Dom Kultury zaprasza 27 lutego o godz. 19.30 na „Uwielbienie” z zespołem Good God. Bilety po 20 zł. Zespół Good God powstał w 2011 roku w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Tworzą go: ks. Paweł Gołofit (wokal i gitara elektryczna), ks. Adrian Komorowski (instrumenty klawiszowe), Dawid Gołąb (gitara basowa), Michał Kłysz (saksofon), Franciszek Wróbel (perkusja) oraz 3-osobowy chórek żeński: Angelika Jędrzejowska, Agnieszka Zarębska oraz Aleksandra Pękala.

W 2014 roku zespół wydał pierwszą płytę „Droga ocalenia”, która rozeszła się w ekspresowym tempie. Utwory z tego krążka szybko zyskały popularność i przez długi czas podbijały czołowe miejsca radiowej „Listy z mocą”. Kolejnym sukcesem było zdobycie przez zespół Nagrody Publiczności podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Debiuty 2015”. 14 grudnia 2017 roku zespół wydał drugą płytę, pt. „On jest”, we współpracy z raperem chrześcijańskim Kolah czy też ks. Krzysztofem Kralką. Zespół wykonuje autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku „chrześcijańskiego reggae”. Tworzą go kapłani oraz osoby świeckie. W swojej działalności pragnie wychodzić naprzeciw współczesnym potrzebom młodzieży oraz dorosłych i poprzez ewangelizacyjne koncerty, w których przeplata się słowo Boże, świadectwa i mocna, koncertowa muzyka reggae, głosić dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie.

Niezłomni – koncert i wykład

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Chełmski Dom Kultury zaprasza 1 marca o godz. 18.00 na koncert i wykład historyczny. Podczas koncertu publiczność usłyszy pieśni i piosenki patriotyczne oraz partyzanckie, a także współczesne utwory dedykowane żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego. Koncertowi towarzyszył będzie wykład dr Justyny Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Zaprezentowana zostanie także wystawa Instytutu Pamięci Narodowej poświęcona żołnierzom wyklętym. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 bilety. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here