Matka z córka bez dachu nad głową. Wspomóżmy pogorzelców

Coraz więcej osób i instytucji włącza się w pomoc dla pogorzelców z Siedliszcza. W internecie trwa zbiórka dla kobiet, które w wyniku pożaru straciły dom i dorobek całego życia. Gmina pomagała już w porządkowaniu pogorzeliska, a teraz organizuje zbiórkę złomu, z której środki mają wesprzeć odbudowę zniszczonego budynku.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 24 kwietnia. W jednej chwili Pani Krystyna i jej córka Ula zostały bez dachu nad głową. Jak podkreślają inicjatorki zbiórki, sąsiadki Paulina Łukaszczyk i Basia Marcinek, ogień bardzo szybko objął budynek, a silny wiatr sprawił, że nie było szans na jego uratowanie.

Dla obu kobiet dom był czymś znacznie więcej niż tylko miejscem zamieszkania. To przestrzeń, w której Pani Krystyna – mimo trudnych doświadczeń życiowych – stworzyła bezpieczną przystań dla siebie i córki. Ula, która na co dzień opiekuje się mamą i żyje z renty, szczególnie mocno przeżywa utratę miejsca, które było jej codziennym azylem i przestrzenią pracy w ogrodzie – jej wielkiej pasji.

Szczególnie trudna sytuacja dotyczy Pani Krystyny, osoby starszej i mającej problemy z poruszaniem się. W domu trwał już remont łazienki, który miał ułatwić jej codzienne funkcjonowanie. Część materiałów budowlanych ocalała, jednak sam budynek nie nadaje się obecnie do zamieszkania – dach został zdemontowany, nie ma stropu, a konstrukcja została poważnie uszkodzona podczas akcji gaśniczej.

Dlatego mieszkańcy Siedliszcza i okolic zorganizowali zbiórkę na odbudowę domu. Jak podkreślają, potrzebne są przede wszystkim pieniądze, które pozwolą rozpocząć proces przywracania podstawowych warunków do życia.

Gmina organizuje akcję zbiórki złomu i zachęca mieszkańców do wrzucania surowców do kontenera ustawionego przy ul. Przemysłowej na terenie PSZOK. Całość środków uzyskanych ze sprzedaży zebranych materiałów zostanie przekazana Pani Krystynie i Pani Urszuli jako wsparcie w odbudowie ich domu i powrocie do normalnego życia. A kto chciałby wspomóc rodzinę może wpłacić dowolną sumę za pośrednictwem portalu pomagam.pl (w wyszukiwarce trzeba wpisać „Pomoc po pożarze, Siedliszcze”). (reb)