Maturę ma już w kieszeni

Jest dopiero w drugiej klasie, a maturę z geografii ma już w kieszeni. Alan Kieś, uczeń II LO w Chełmie został finalistą XLVII Olimpiady Geograficznej i tym samym jest już zwolniony z egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu z wynikiem 100 proc.

Do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej zakwalifikowało się pięcioro uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie: Natalia Hanczaruk z kl. 2bg, Aleksandra Socha z kl. 2bg, Julia Kozaczuk z kl. 2bg, Alan Kieś z kl. 2b oraz Szymon Kałużny z kl. 2b. Wszyscy przygotowywali się do zawodów pod opieką nauczyciela geografii Marty Klasury. Najlepszy z całej piątki okazał się Alan Kieś, który to razem z dwójką innych laureatów reprezentował województwo lubelskie w zawodach centralnych.

Uczeń klasy menadżerskiej II LO zajął 42. miejsce w Polsce, uzyskując tytuł finalisty. Od pierwszego miejsca dzieliło go tylko 13 punktów. Alan, choć jest dopiero w II klasie, może spać spokojnie – wygraną w olimpiadzie zapewnił sobie 100 proc. z egzaminu maturalnego z geografii.

Ambitny i pracowity „Dreszerczyk” już dzisiaj zapowiada, że w przyszłym roku zawalczy o reprezentowanie Polski w olimpiadzie międzynarodowej. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych planach! (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here