Mazurek mocna jak nigdy

Chełmska poseł Beata Mazurek rośnie w siłę. Ostatnio została wybrana w skład 30-osobowego Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, jako jedyna z okręgu wyborczego Chełm – Biała Podlaska – Zamość.

Beata Mazurek w polskim parlamencie zasiada od października 2005 roku. W obecnej kadencji sejmu została wybrana do Prezydium Klubu Parlamentarnego PiS, który to następnie powołał ją na stanowisko rzecznika prasowego. Chełmska posłanka od początku ma wysokie notowania u samego prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Świadczą o tym m.in. częste wizyty szefa Prawa i Sprawiedliwości w Chełmie, a także awanse, jakie spotykają poseł Mazurek.
W ostatnich dniach wybrano 30-osobowy komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatów przedstawił sam prezes Kaczyński. Wśród nich znalazła się też Beata Mazurek. Zresztą jako jedyna z okręgu wyborczego Chełm – Biała Podlaska – Zamość, co świadczy o jej bardzo silnej pozycji w strukturach partii. Mazurek zarówno w 2015, jak i cztery lata wcześniej w wyborach do sejmu miała pierwsze miejsce na liście.

Komitet polityczny to nic innego, jak ścisłe kierownictwo PiS. – To tu m.in. decyduje się o kierunkach działania partii, czy o kształcie list wyborczych – mówi Beata Mazurek. – To dla mnie wyróżnienie, odpowiedzialność, ale i ogromny zaszczyt.
Z województwa lubelskiego, oprócz poseł Beaty Mazurek, w komitecie politycznym PiS zasiadają jeszcze senator Grzegorz Czelej i poseł Krzysztof Michałkiewicz. (ps)