MCUS z nową szefową

W miniony wtorek seniorzy, przedstawiciele władz miejskich i najróżniejszych instytucji dziękowali Alinie Kurzejewskiej za 15 lat pracy na stanowisku kierownika MCUS. Dwa dni później już wiadomo było, kto ją zastąpi.
Alina Kurzejewska z Miejskim Centrum Usług Socjalnych była związana od początku powstania tej instytucji. Przed wakacjami zdecydowała o przejściu na emeryturę. Funkcję szefowej ośrodka dla seniorów pełniła do zeszłego piątku. W miniony wtorek w siedzibie MCUS odbyło się oficjalne podziękowanie pierwszej szefowej miejskiej instytucji.
– Ogromne zaangażowanie, ciężka praca i serce włożone w każdą, nawet najmniejszą podejmowaną inicjatywę, to rzeczy, które wyróżniają pani wieloletnią działalność – mówił podczas uroczystości Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Wręczył również Alinie Kurzejewskiej najważniejsze miejskie odznaczenie, czyli krzyż Amicus Civitatis (Przyjaciel Miasta).
Podczas uroczystości wieloletniej szefowej MCUS dziękowały również dzieci z miejskich przedszkoli, oraz przedstawiciele szkół i wielu instytucji, które od lat współpracowały z ośrodkiem

Natomiast do minionego poniedziałku przedstawiciele urzędu miasta czekali na kandydatów do objęcia stanowiska kierownika MCUS. W terminie trzy osoby złożyły wymagane dokumenty. Na środę zostali zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne. Dzień później wszystko już było jasne.
– Kierownikiem wyłonionym w drodze konkursu została pani Beata Portka – informował w miniony czwartek Łukasz Reszka z urzędu miasta w Świdniku.
Nowa szefowa MCUS przez wiele lat pełniła funkcje kierownicze. Wcześniej pracowała w firmach działających na rynku medycznym. Jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Skończyła pedagogikę ze specjalizacją praca socjalna, pedagogika specjalna oraz pedagogika terapeutyczna. Nowa szefowa MCUS jest zamężna, urodziła się i mieszka w Świdniku.

– Pani Beata Portka ma wymagane kwalifikacje i wykształcenie. Posiada również dużo dłuższy staż kierowniczy niż był wymagany – mówi Łukasz Reszka.
Jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, kandydatka bardzo dobrze wypadła na rozmowie kwalifikacyjnej. – Wykazała się dużą znajomością Świdnika, natomiast działalność MCUS to obszar, który zawsze ją interesował. Widać było również, że do nowych zadań podeszła z dużym zaangażowaniem i wręcz pasją.
Nowa szefowa MCUS rozpoczęła formalnie pracę od minionej soboty (1 października).
(kal)