Meble na zamówienie, czyli przepis na przestrzeń Twoich marzeń

Mówi się, że pierwsze własne mieszkanie mebluje się i aranżuje na oślep. Jeszcze nie wiemy, co tak naprawdę jest nam potrzebne i w którym miejscu, mamy głowy pełne pomysłów podejrzanych w czasopismach wnętrzarskich, na portalach społecznościowych i w domach naszych znajomych. Ulegamy złudzeniu, że z góry można przewidzieć, gdzie potrzebny będzie kontakt elektryczny, gdzie punkt świetlny, gdzie najchętniej rozsiądziemy się w fotelu.

Do trzech razy sztuka

Rzeczywistość okazuje się nieco bardziej skomplikowana. Tam, gdzie zaplanowaliśmy kontakt, musi stanąć zwalista szafa ubraniowa – nie ma jej gdzie postawić, jest za duża. Po punktach świetlnych pozostają jedynie dziury z wkręconymi w beton kołkami: na co komu lampa nad komodą albo za regałem. W drugim mieszkaniu korygujemy stare błędy. I jest lepiej, o niebo lepiej, ale do doskonałości daleko. Teraz jednak mamy już pełną świadomość, ze ciekawe aranżacje podpatrzone na zdjęciach nie zawsze sprawdzają się w naszym przypadku i że chodzi o to, abyśmy przystosowali przestrzeń do naszych potrzeb, a nie nagnali się do warunków, które sami sobie niechcący zafundowaliśmy.

I wychodzi na to, że dopiero podczas meblowania i aranżowania trzeciego mieszkania jesteśmy już na tyle doświadczenie że dociera do nas, iż najlepiej zamówić meble na wymiar, a wszelkie instalacje rozprowadzić kierując się realnymi potrzebami. Że niby w kuchni ma być pięć kontaktów, bo się przydadzą? Nam przydają się trzy i kropka. Że kanapa przysunięta do ściany, bo zyskamy trochę miejsca? A ustawmy ją na środku salonu, żeby dało się wykonać spektakularny skok na poduchy.

„Prawie” czyni różnicę

Przestrzeń naszych marzeń nieodwołalnie wiąże się z koniecznością zakupu mebli na zamówienie i to nie tylko do kuchni i do łazienki czy do przedpokoju. Producent mebli na pewno będzie nas namawiał na maksymalną personalizację przestrzeni. Dlaczego meble na zamówienie? Bo unikniemy w ten sposób zagracania mieszkania meblami, które ostatecznie okażą się jedynie zawalidrogami i niepasującymi do niczego elementami. Odkąd zarzuciliśmy kupowanie gotowych zestawów meblowych – czasem czynimy wyjątek dla zestawów wypoczynkowych – coraz częściej zdarza się tak, że kompletowanie mebli udaje nam się do czasu.

Pewnego dnia okazuje się, że ten właśnie wzór został wycofany z produkcji i musimy kupić model bardzo podobny, ale jednak różniący się od mebli, które mamy już w domu. I tak zaczyna się meblowe staczanie się po równi pochyłej. Od tej pory nie mamy już oporów przed kupowaniem „prawie takich samych mebli”, które zamiast spójnej aranżacji, tworzą jedynie stylistyczny chaos. Dlatego urządzając mieszkanie – niekoniecznie trzecie, przy pierwszym też możemy już być mądrzejsi – zawsze myślmy w perspektywie długodystansowej. Meble na wymiar zamawiane u jednego stolarza lub u jednego producenta i wstawiane do mieszkania w miarę pojawiających się potrzeb domowników to zawsze możliwość dopasowania nowych egzemplarzy do całej aranżacji pomieszczenia.

Szczególnie sensowne wydaje się zamawianie mebli pod wymiar do pokoju dziecięcego, który zmienia się wraz ze swymi lokatorami. Na początku zwykle nie potrzeba wielu sprzętów, ale kiedy dziecko rośnie, co chwilę pojawia się potrzeba zorganizowania kolejnej powierzchni do przechowywania ubrań czy materiałów papierniczych. Pojemne komody z szufladami, ergonomiczne biurko, regały na książki – wszystkie te meble warto zrobić na wymiar. Gdzie zamówić meble dopasowane do pomieszczenia jak rękawiczka do ręki? Najlepiej bezpośrednio u producenta, który nie tylko przedstawi nam katalog gotowych wzorów, ale także będzie skłonny do współpracy i wdrożenia naszych projektów i pomysłów.

Meble na wymiar to swoboda dysponowania miejscem i możliwość stworzenia ciekawych aranżacji, które nie byłyby wykonalne w przypadku mebli o wymiarach standardowych. Nowoczesne domy i mieszkania są dla swoich właścicieli prawdziwymi przestrzeniami marzeń. Cena stworzenia spersonalizowanego zestawu mebli do sypialni czy salonu to nie tylko realna wartość zamówienia składanego u producenta, ale także cena naszego komfortu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Erton, lubelskim producentem mebli na zamówienie. Zobacz więcej na erton.pl.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here