Mecz z Hetmanem imprezą masową

Spotkanie ostatniej kolejki czwartej ligi pomiędzy ChKS Chełmianka, a Hetmanem Zamość 17 czerwca o 17.30 będzie imprezą masową. Oznacza to, że każdy kibic kupi imienny bilet, zostanie mu przydzielone miejsce na trybunach, a na stadion wejdzie wyłącznie z dokumentem tożsamości.
Do zakończenia rozgrywek czwartej ligi pozostało pięć kolejek. Wielu chełmskich kibiców już dziś czeka na ciekawie zapowiadające się starcie ostatniej serii spotkań, pomiędzy Chełmianką, a Hetmanem Zamość, które zostanie rozegrane 17 czerwca o godz. 17.30.
– Spodziewamy się ponad 1000 widzów na stadionie – mówi prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński. – Przy tak licznej widowni, zgodnie z przepisami, mecz musi odbyć się jako impreza masowa. Prawo zobowiązuje nas do sprzedaży imiennych biletów. Na każdej wejściówce musi być imię i nazwisko oraz pesel kibica. Każda osoba będzie miała przydzielone miejsce na trybunach. Na stadion wejdzie natomiast tylko z dokumentem tożsamości. Dlatego już dziś apelujemy do wszystkich kibiców, by przede wszystkim wcześniej zaopatrzyli się w bilety i na mecz zabrali ze sobą dowód osobisty, a uczniowie legitymację szkolną.
Przedsprzedaż biletów na mecz z Hetmanem rozpocznie się już podczas spotkania ligowego z Kłosem Gmina Chełm, 4 czerwca. Będzie też prowadzona w klubie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00. – W tygodniu poprzedzającym mecz z Hetmanem w godzinach od 15.00 do 18.00 w siedzibie klubu na stadionie będzie można kupić wejściówki na ostatnie ligowe spotkanie. Apelujemy do kibiców, by nie zwlekali z zakupem biletów w dniu meczu, a zaopatrzyli się w nie kilka dni wcześniej. Ze względu na to, że każdy bilet będzie imienny, sprzedaż w kasach w dniu meczu nie będzie taka płynna, jak przy organizacji innych spotkań. Będą czynne dwie, może nawet trzy kasy, jednak chcemy uniknąć niepotrzebnych kolejek i dlatego też z przedsprzedażą biletów chcemy ruszyć na dwa tygodnie przed meczem – wyjaśnia prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński.
Posiadacze karnetów natomiast, żeby wejść na stadion na mecz z Hetmanem, będą musieli odebrać z klubu przygotowane dla nich tzw. specjalne wejściówki. – Będą to również bilety imienne, tyle że bezpłatne, bo ci kibice już uiścili opłatę, kupując karnet. Wydawanie ich rozpoczniemy od 5 czerwca. Żeby dostać taki bilet, należy zgłosić się do klubu z dowodem osobistym i karnetem. Trzeba pamiętać, że posiadacze karnetów również wejdą na stadion tylko z dokumentem tożsamości. O sprawie mówimy z dużym wyprzedzeniem, by później nie było problemów z wejściem na obiekt – dodaje prezes Gardziński.(s)